پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ /26, April 2018

پر فروش ترین خودرو های دنیا


قصد داریم نگاهی به پنج مدل از پر فروش ترین خودرو ها در دنیا در سال 2014 میلادی بیندازیم. با بررسی اطلاعات برای تهیه این مقاله، نکته قابل توجه حضور چهار خودرو ساز آسایی در لیست پنج تایی ما بود که موکد نقش آسیایی ها در بازار جهانی بود در ادامه با ما همراه باشید.

1- تویوتا کرولا

با وجود فجایع جوی به وجود آمده برای ژاپن در سال جاری، این خودرو ساز ژاپنی با سرسختی 1.02 میلیون دستگاه از این خودرو را فروخت و همچنان لقب پرفروش ترین  خودروی دنیا را برای خود نگه داشت.

 

 

2- هیوندای النترا

هیوندای کرولا که با نام آوانته هم در کره شناخته می شود رقیت سرسخت کرولا محسوب مشود و با فروش جهانی 1.01 میلیون دستگاه در سال جاری در رتبه دوم لیست ما جای می گیرد. 

 

 

3- وولینگ سانزشاین

این خودرو چینی هم که پرتیراژ ترین چین هم به حساب می آید برای حمل و نقل مردم و کالا مورد استفاده قرار می گیرد. با فروش 943000 دستگاه رتبه سوم، پرفروش ترین خودروهای دنیا را بدست می آورد.

 

 

4- فورد فوکوس

کمپانی فورد این ماشین را با هدف ارائه در بازار جهانی عرضه کرده است و با فروش 919000 دستگاه در سال، جایگاه چهارم لیست را به خود اختصاص می دهد.

 

 

5- کیا ریو

کیا با طراحی مجدد ریو و ارائه آن در بازار آمریکا و سایر بازارهای مهم جهانی به فروش 500000 دستگاه در سال رسید و آخرین خودرو پرفروش لیست ما نیز محسوب می شود. کیا پیشتر تعداد قابل توجهی از مدل قدیمی این خودرو را در ایران به فروش رسانده بود.

 

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 962 نظر) پاسخ می دهم!
    1 سال پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد