سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ /24, April 2018

انتخاب دارا خسروشاهی به عنوان مدیر عامل جدید اوبر


طی یک تصمیم تعجب‌برانگیز، هیئت مدیره‌ی اوبر، دارا خسروشاهی، مدیرعامل اکسپدیا را به‌عنوان مدیرعامل جدید اوبر انتخاب کرد.

جالب اینجاست که نام خسروشاهی حتی در فهرست عمومی نامزدهای احراز این پست دیده نمی شد. پیش از این «مگ وایتمن» مدیر HP و «جفری ایملت» مدیر GE به عنوان گزینه های احتمالی مدیریت اوبر مطرح بودند.

اپلیکیشن‌هایی مانند تپسی و اسنپ در ایران را می‌توان معادل اپلیکیشن‌های اوبر و لیفت در خارج از کشور دانست با این تفاوت که اپلیکیشن اوبر تا به امروز توانسته حمل و نقل بیش از ۶۰ کشور در دنیا را به دست بگیرد و تبدیل به غولی در این بخش از صنعت و تکنولوژی شود.

 اولین گزینه آقای Jeffrey Immelt مدیرعامل سابق جنرال الکتریک بود اما او گفته بود که از حمایت کافی برخوردار نبوده و این سمت را قبول نمی‌کند. دومین گزینه یکی از مدیران هیولت پاکارد به نام Meg Whitman بود اما او نتوانست با شرایط هیئت‌مدیره کنار آید و به همین دلیل سومین کاندید یعنی دارا خسروشاهی توانست مدیرعاملی اوبر را به دست آورد.

 

 

بعد از برکناری تراویس کالانیک از ریاست اوبر، گزینه‌های زیادی روی میز برای پر کردن پست مدیرعاملی قرار گرفت تا این که هفته پیش این جایگاه به دارا خسروشاهی پیشنهاد شد.

اگر بگوییم اوبر برای همیشه صنعت تاکسی و خودرو را تغییر داده سخنی به گزاف نگفته‌ایم.

 

 

البته این کمپانی با رسوایی در یک سال گذشته مواجه بوده و از ژوئن گذشته و پس از استعفای اجباری مؤسس آن یعنی تراویس کالانیک بدون مدیرعامل بوده است.

خسروشاهی طی ۱۲ سال اخیر مدیرعامل اکسپدیا بوده است. اکسپدیا در ایالت واشنگتنی واقع شده که دو کمپانی امازون و مایکروسافت نیز در آن مشغول به کار هستند و از این‌رو خسروشاهی در صورت قبول مسئولیت باید به سیلیکون ولی برود.

 

 

خسروشاهی موفق شد درآمد اکسپدیا را که سال ۲۰۰۵ نزدیک به ۲.۱ میلیارد دلار بود، در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۸.۷ میلیارد دلار برساند. وی موفق شد اکسپدیا را به بزرگ‌ترین آژانس مسافرتی آنلاین کشور آمریکا تبدیل کند.

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 961 نظر) پاسخ می دهم!
    7 ماه پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد