سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ /24, April 2018

جریمه ۳۰ هزار تومانی در انتظار رانندگانی که روی خودرو شعر می‌نویسند


پشت نویسی خودروها پدیده ای بسیار فراگیر است که از دیرباز بین رانندگان خودروهای سنگین و برخی مالکین خوش ذوق خودروهای سواری رایج بوده است.در ادامه با کاربلد همراه شوی... .

به تازگی استفاده از علائم و برچسب های مختلف از لوگو برندهای معروف گرفته تا نماد های اختصاصی مربوط به مواد مخدر، جملات انگلیسی تهدید آمیز و حتی پندهای آموزنده مربوط به مسائل اجتماعی نیز به این مقوله اضافه شده است و حالا پلیس قصد دارد تا با اعمال جریمه ای ۳۰ هزار تومانی از ترویج بیشتر این پدیده جلوگیری به عمل آورد. 

 

 

چندین سال پیش در دهه محرم بسیاری مالکان خودرو، شیشه‌های خودرو را با نوشته‌های مختلف رنگی می‌کردند، حتی بعضی از رانندگان خودروهای سنگین و نیمه سنگین مانند نیسان، کامیون و غیره برچسب‌ها و استیکرهایی را روی بدنه ماشین خود می‌زدند. حالا باید خبر دهیم که چسباندن یا نوشتن روی بدنه خودرو ممنوع شده است.

به نقل از سرهنگ «جهانی»، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا، این روز‌ها برچسب‌ها و استیکر‌هایی با نماد‌های مختلف هم‏چون نمادی از یک نوع ماده مخدر روی بدنه خودرو‌ها نصب می‌شود که نگاه رانندگان‌های خودرو‌های عبوری را به خود جلب می‌کند.

وی گفته است: «گاهی این برچسب‌ها در قالب یک جمله روی خودرو نصب شده و رانندگان خودرو‌های عبوری برای خواندن آن چند ثانیه‌ای محو آن جمله می شوند. همین امر موجب می‌شود راننده دچار حواس پرتی شده و این حواس پرتی احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد.»

 

 

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 961 نظر) پاسخ می دهم!
    7 ماه پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد