دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ /23, April 2018

در اینده نزدیک نیسان خودروهایی با پدال الکتریکی عرضه خواهد کرد


خودروی تمام الکتریکی نیسان با بهره‌مندی از تکنولوژی جدیدی به نام پدال الکتریکی ... .در ادامه ... .

بر اساس شنیده ها به نظر می رسد کمپانی نیسان قصد دارد در سپتامبر سال جاری از نسل جدید خودروی لیف رونمایی کرده و پیش از پایان سال نیز فروش آن را آغاز نماید.

 

 

 

 

تصاویری که تا کنون از زوایای مختلف طراحی این خودرو منتشر شده اند نشان دهنده تغییرات گسترده در ماشین الکتریکی نیسان هستند و گفته می شود به کمک استفاده از یک باتری یون لیتیومی 43 کیلووات ساعتی مسافت قابل پیمایش آن با هر بار شارژ به 300 کیلومتر برسد. اما شاید جذاب ترین نکته درباره Leaf جدید موضوع دیگری باشد.

 

رشد فروش قابل توجه خودروهای الکتریکی

 

 

 

مطالب پیشنهادی :

تغییرات جالب درهیوندای سوناتا 2018

ارزشمندترین برندهای دنیای خودرویی در سال 2017

 

در قالب ساختار سنتی، معمولاً از پدال گاز برای افزایش سرعت خودرو استفاده می‌کنیم و در صورتی که قصد متوقف کردن خودرو را داشته باشیم پای خود را روی پدال ترمز فشار می‌دهیم.

 

 

این در حالی است که با بهره‌گیری از تکنولوژی جدید e-Pedal یا همان پدال الکتریکی، از یک پدال واحد برای شتاب دادن به خودرو یا متوقف کردن آن استفاده می‌شود. در قالب این راهکار، راننده برای متوقف کردن خودرو تنها کافی است پای خود را از روی پدال گاز بردارد. به این ترتیب، خودرو خیلی سریع با کاهش سرعت، به توقف کامل می‌رسد. از این تکنولوژی با عنوان ترمز احیاکننده نیز یاد می‌شود.

 

 

 

نیسان مدعی شده تکنولوژی تازه معرفی شده پدال الکتریکی، در ۹۰ درصد شرایط رانندگی در شهر، کاربردی بوده و عملکرد مناسبی دارد.در خودروی جدید نیسان لیف مدل ۲۰۱۸ میلادی، فشردن یک سوئیچ باعث خواهد شد پدال گاز همزمان نقش پدال ترمز را هم ایفا کند.

 

 

پدال الکتریکی این امکان را فراهم خواهد کرد تا راننده، مدیریت کاهش و افزایش سرعت خودرو را به‌طور همزمان و از طریق یک پدال واحد در اختیار داشته باشد. تکنولوژی پدال الکتریکی شرکت نیسان، اولین نمونه عملیاتی است که به راننده این امکان را خواهد داد تا حتی روی شیب تپه‌ها هم خودرو را به حالت سکون کامل درآورده یا بدون وقفه، امکان توقف و ادامه حرکت را داشته باشد.

 

 

نیسان اعلام کرده با آگاهی از نیازهای گسترده بازار، قصد دارد این مدل جدید از خودروی تمام الکتریکی محبوب خود را در ابعاد گسترده به مرحله تولید رسانده و به بازار عرضه کند.

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 961 نظر) پاسخ می دهم!
    8 ماه پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد