پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ /26, April 2018

سئات با رونمایی آرونا وارد بخش کراس اوورهای کامپکت پایه شد


ماه ژوئن امسال پر از شاسی بلندهای بوده که توسط کمپانی های خودروسازی مثل هیوندای و کیا معرفی شده اند. حتی با در نظر گرفتن این احتمال که معرفی یک شاسی بلند جدید در این ماه می تواند این خودرو به حاشیه بکشاند اما بازهم شرکت خودروسازی اسپانیایی سئات از این قافله عقب نمانده و ...در ادامه با کاربلد... .

آرونا که طی مراسمی مخصوص در بارسلونا معرفی شد در خط تولید رو به رشد شاسی بلندهای این خودروساز اسپانیایی به Ateca می پیوندد. این کراس اوور که بر أساس پلتفرم MQB A0 مشترک با ایبیزا ساخته شده در نمایشگاه فرانکفورت 2017 به نمایش عمومی در می آید.

 

 

این خودرو همان شاسی بلندی است که سئات برای نام گذاری آن نظرخواهی عمومی را تدارک دید و ده هزار نام پیشنهادی دریافت کرد که در انتها نام آرونا برای آن انتخاب شد.

آرونا از ظاهر آشنای این خودروساز بهره می برد و یک کراس اوور مناسب بین ایبیزا و Ateca به نظر می رسد. یک جفت چراغ جلوی LED تیز زاویه دار به همراه جلوپنجره و هواکش های بزرگ سئات قسمت جلوی این خودرو را تشکیل می دهند. این خودرو در هر دو قسمت جلو و عقب دارای لبه های مصنوعی بوده و از ریل های سقف و تزئینات بدنه بهره می برد تا ظاهر یک کراس اوور تهاجمی را داشته باشد.

 

 

طراحی ظاهری سئات ارونا

سقف متضاد این خودرو به همراه رینگ های آلیاژی شیک ویژگی خاصی به آن بخشیده است. آرونا 79 میلی متر کشیده تر از ایبیزا بوده و دارای ظرفیت صندوق عقب 400 لیتر است.

 

 

فضای سر در این خودرو 37 میلی متر بیش تر بوده و این کراس اوور 52 میلی متر بلندتر از ایبیزا است. سئات تاکید کرده که آرونا در 68 ترکیب رنگ متفاوت عرضه خواهد شد.

طراحی داخلی سئات ارونا

کابین این خودرو به اندازه دیگر مدل های سئات کاربردی است و از تودوزی تمام مشکی بهره می برد. سیستم سرگرمی 8 اینچی این خودرو به اتصال تلفن هوشمند مجهز بوده و با شارژ بی سیم تلفن همراه ارائه می شود. آرونا با چندین کمک رانندگی از جمله کروز کنترل انطباقی، کنترل ثبات در سراشیبی، ترمز multi-collision، ورودی بدون کلید و سیستم استارت و دوربین معکوس ارائه می شود.

 

 

این خودرو با سه گزینه موتور بنزینی و یک نسخه دیزلی عرضه خواهد شد که همگی با فولکس واگن مشترک هستند.

شرکت خودروسازی سئات اسپانیا که به تازگی در ایران نماینده رسمی خود را معرفی کرده است قصد دارد تا با تمام توان وارد باازر ایران شود . در صورتی که سئات آرونا در ایران قیمتی مناسب داشته باشد می تواند بازار خوبی را برای خود دست وپا کند.

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 962 نظر) پاسخ می دهم!
    9 ماه پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد