چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ /25, April 2018

تکنولوژیک ترین خودروها در سال 2017


سال نوی میلادی رسید. با این اوصاف نو شدن تقویم احتمالاً به‌روزرسانی‌هایی را در حوزه‌های مختلف به‌خصوص خودروها به همراه خواهد داشت. در ادامه با کاربلد همراه باشید... .

6 خودرو تکنولوژیک در 2017

برای آنهایی که به دنبال خودروهای سواری سبک، کوچک و البته هوشمندتر هستند، سال ۲۰۱۷ زمان خوبی برای خرید است. درست به همین دلیل هم مجله آنلاین بیزینس اینسایدر به تازگی بهترین خودروهای هوشمند سال ۲۰۱۷ که بیشترین بهره را از تکنولوژی‌های جدید برده‌اند، بررسی و معرفی کرده است.

 

مرسدس کلاس E  ۲۰۱۷

 

Benz_EClass_2017_Carbalad

 

یکی از بهترین گزینه‌های خرید برای علاقه‌مندان به تکنولوژی که قیمت پایه آن ۵۲ هزار و ۱۵۰ دلار است. موتور گازسوز مرسدس کلاس E  ۲۰۱۷ قدرت ۲۴۱ اسب بخار دارد. سرعت مرسدس کلاس E  ۲۰۱۷ تنها در ۲/ ۶ ثانیه به ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و ۹ دنده اتوماتیک دارد. مرسدس کلاس E  ۲۰۱۷ قابلیتی به نام Drive Pilot دارد که می‌تواند به صورت خودران تا ۱۳۰مایل در ساعت براند. این خودرو همچنین با استفاده از قابلیت Steering Pilot امکان هدایت و راندن در سرعت بالای ۸۱۱ مایل در ساعت را حتی زمانی که خطوط جاده کاملا مشخص نیست، می‌دهد. درست مانند قابلیتSummon در خودروهای تسلا.

مالکان مرسدس کلاس E  ۲۰۱۷ می‌توانند از اپلیکیشن ویژه‌ای روی موبایل هوشمندشان استفاده کنند که امکان پارک خودکار خودرو و بیرون آمدن خودکار از جای پارک را به کاربرانش می‌دهد. این خودرو همچنین از سیستم راداری بهره می‌برد که به صورت مداوم نقاط کور را دنبال کرده و نشانه‌های هشدار را روی نمایشگری در آینه خودرو نمایش می‌دهد. این خودرو ۶۴حالت روشنایی داخلی دارد و کنسول جلوی آن مجهز به یک داکت شارژ بی‌سیم و همچنین یک نمایشگر لمسی برای سرگرمی و نمایش اطلاعات است که با فرمان صوتی کار می‌کند.

 

تسلا مدل S

 

Tesla-2017-S-Carbalad

 

تسلا مدل S از نظر سخت‌افزاری کاملا خودران است. به این ترتیب تسلا مدل S که در سال آینده میلادی روانه  بازار می‌شود، از قابلیت‌های اتوپایلوت جدیدی بهره می‌برد و می‌تواند به صورت کاملا خودران به جاده‌ها برود. قابلیت اتوپایلوت پیشرفته این امکان را به خودرو می‌دهد تا سرعتش را با شرایط ترافیکی هماهنگ کند، به صورت خودکار لاین و مسیر حرکتش را بدون نیاز به عملکرد راننده تغییر دهد و به صورت خودکار پارک شود. این خودرو همچنین می‌تواند در اطراف اشیا در محیط پیچیده‌تر هم مانور بدهد و با احضار کردن راننده از طریق اپلیکیشن به راحتی پیدا شود.

با دریافت مجوزهای قانونی حالا این خودرو در حالت کاملا خودران می‌تواند در جاده‌ها و خیابان‌های شهری و روستایی حتی بدون خطوط جاده‌ای مشخص براند و به خوبی چهارراه‌ها و تقاطع‌ها را مدیریت کند. تسلا مدل S با یک نمایشگر لمسی بزرگ ۱۷۷ اینچی روانه بازار می‌شود که در واقع نقش مرکز کنترل برای هدایت، سرگرمی‌های چندرسانه‌ای، ادغام با موبایل‌های هوشمند و شرایط آب و هوایی را دارد. تنها با لمس یک کلید روی این نمایشگر می‌توان حالت سقف تمام شیشه‌ای و پانورامیک این خودرو را فعال کرد و از مناظر بیرون لذت برد. این خودروی الکتریکی در هر بار شارژ می‌تواند تا ۳۱۵ مایل براند و تنها در ۵/ ۲ ثانیه سرعتش را به ۶۰ مایل در ساعت برساند.

 

لینکلنMKZ  ۲۰۱۷

 

lincoln_mkz 2017_Carbalad

 

لینکلنMKZ  ۲۰۱۷ قابلیت‌های نیمه‌خودران را در اختیار رانندگانش قرار می‌دهد و از موتور توربوی ۲۴۵ اسب بخار بهره می‌برد. قیمت پایه این خودرو ۳۵ هزار و ۱۷۰ دلار است. لینکلنMKZ  ۲۰۱۷ از امکان کنترل کروز بهره می‌برد که به آن امکان رانندگی «توقف و راندن» در ترافیک را می‌دهد. قابلیت Pre-Collision Assist این خودرو به  جلوگیری از برخورد و تصادفات کمک می‌کند و دستیار هوشمند پارک آن با استفاده از حسگرهای اولتراسونیک پارک موازی و کنار خیابان را راحت‌تر می‌کند. سیستم صوتی لینکلنMKZ  ۲۰۱۷ با استفاده از ۱۴ بلندگو و ۲۰ حالت پخش متفاوت می‌تواند نظر بسیاری از خریداران را به خودش جلب کند.

 

ب‌ام‌و سری ۵

 

bmw-5Series_2017_Carbalad

 

بامو سری ۵ قرار است از ماه فوریه آینده و با قیمت پایه ۶۰ هزار و ۹۰۰ دلار به بازار عرضه شود. بامو سری ۵ در دو مدل عرضه می‌شود: مدل ۵۳۰i که ۲۴۸ اسب بخار قدرت دارد و مدل ۵۴۰i که قدرتش به ۳۳۵۵ اسب بخار می‌رسد. بامو سری ۵ از تکنولوژی فراوانی بهره می‌برد. این خودرو دارای امکان کنترل کروز دینامیک برای سرعت بین ۱۹ تا ۱۳۰ مایل در ساعت است که می‌تواند حتی در شرایط ترافیک سنگین هم مورد استفاده قرار بگیرد. این خودرو همچنین از قابلیت Active Lane Keeping Assist هم بهره می‌برد که از رانده شدن خودرو از مسیر جلوگیری می‌کند. سیستم هشدار خروج از مسیر این خودرو در سرعت بین ۴۰ تا ۱۳۰۰ مایل در ساعت فعال می‌شود.  بامو سری ۵ مجهز به نمایشگر لمسی ۲۵/ ۱۰ اینچی است که با فرمان‌های صوتی سازگاری دارد و با استفاده از حرکات اشاره دست هم کار می‌کند. بامو سری ۵ همچنین از یک نمایشگر بازشونده هم بهره می‌برد که اطلاعات اولیه و ضروری در زمان رانندگی مانند سرعت و هشدارها را نمایش می‌دهد. این خودرو هم امکان پارک خودکار از راه دور را به رانندگانش می‌دهد.

 

آئودی A۴ ۲۰۱۷

 

Audi_a4_2017_Carbalad

 

آئودی A۴ ۲۰۱۷ هم از سیستم کنترل کروز بهره می‌برد و به همین دلیل این امکان را به راننده می‌دهد که هنگام ترافیک و سرعت حدود ۴۰ مایل در هر ساعت، فقط به صندلی‌اش تکیه داده و استراحت کند. آئودی A۴ ۲۰۱۷ با قدرت ۲۵۲ اسب بخار، با قیمت پایه ۳۴ هزار و ۹۰۰ دلار عرضه می‌شود. آئودی A۴ ۲۰۱۷ مجهز به نمایش لمسی ۳/ ۱۲ اینچی است که برای سرگرمی‌های چندرسانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک نمایشگر ۳/ ۸ اینچی هم برای سیستم‌های اطلاع‌رسانی آئودی A۴ ۲۰۱۷ وجود دارد. آئودی A۴ ۲۰۱۷ هم از قابلیت‌های نیمه‌خودران بهره می‌برد.

 

کادیلاک CT۶ ۲۰۱۷

 

Cadillac-CT6-2017_Carbalad

 

کادیلاک CT۶ ۲۰۱۷ پیشرفته‌ترین خودروی کادیلاک از نظر تکنولوژی است که تا حالا ساخته شده. این خودرو با قیمت پایه ۵۳ هزار و ۴۹۵ دلار و با قدرت ۴۰۴ اسب بخار عرضه خواهد شد. این خودرو امکان نمایش تصاویر دوربین عقب روی آینه جلو را با وضوح HD دارد و از امکان OnStar connectivity بهره می‌برد که امکان ارتباط شبکه‌ای ۴G را برای هفت دستگاه دیجیتال فراهم می‌آورد. کنسول جلوی کادیلاک CT۶ ۲۰۱۷ کاملا دیجیتال بوده و از  امکان دید در شب برای شناسایی اشیا و موانع بهره می‌برد. در جلوی این کنسول کادیلاک CT۶ ۲۰۱۷  هم یک داکت شارژ بی‌سیم تعبیه شده است.

 

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 962 نظر) پاسخ می دهم!
    1 سال پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

  2. یاور (سابقه: 70 نظر) پاسخ می دهم!
    1 سال پیش

    اتوپایلوت تسلا اس خیلی جالب به نظر میرسه. ما که فرصت اینو نداریم توی ایران ببینیمش ولی احتمالا به اومدنش انقلابی توی خودرو بوجود میاد

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد