پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ /26, April 2018

7 پیشنهاد قبل از خرید خودرو چینی


بازار خودرو کشورمان به سمت چینی شدن هرچه بیشتر در بازه قیمتی زیر 100 میلیون تومان پیش می رود. در واقع به جز مدل های قدیمی تولید داخل تقریبا تمامی خودروهای زیر 100 میلیونی، رگ و ریشه ای مربوط به صنعت خودروسازی چین دارند و پیش بینی می شود این شرایط ظرف یکی دوسال آینده تشدید شود.

1- در مورد مطالبی که در کاتالوگ مطرح نشده، حساس باشید

خودروسازان چینی به خوبی تبلیغات و معرفی محصولات خود را یاد گرفته اند، آن ها می دانند که مواردی نظیر ستاره های ایمنی برای مشتریان در اکثر نقاط جهان اهمیت دارد و یا استفاده از تکنولوژی های جدید و آپشن های رفاهی متعدد می تواند بر روی تصمیم گیری خریدار تاثیر گذار باشد.

اما معمولا در لایه های پنهان صنعت خودروسازی چین، موارد متعددی از پلت فرم های کپی شده، موتورهای شبیه سازی شده، گیربکس های مشکل دار و ضعیف و ایمنی اندک دیده می شود که در کاتالوگ ها مطرح نمی شوند.

برای مثال عدم قید ستاره های ایمنی محصول، قطع به یقین به معنای نا امن بودن خودرو مورد نظر است. چینی ها با افتخار 4 یا 5 ستاره بودن محصول خود را در کاتالوگ قید می کنند و عدم درج این مسئله به معنای ایمنی ضعیف 2 یا 3 ستاره از موسسه تست تصادف چین است که خود فاصله معنا داری با موسسات ایمنی اروپایی و آمریکایی دارد.

 the_difference2

هرچند در مواردی حتی باید نسبت به اطلاعات درج شده و رسمی هم بدبین بود، چرا که برخی خودروسازان چینی حتی بدون تست شدن محصولاتشان در موسسه C NCAP چین، نسبت به تبلیغ ستاره های ایمنی اقدام می کنند و متاسفانه هیچ اطلاعات یا تصویری از شرایط ایمنی این خودروها منتشر نمی شود و ظاهرا خودروسازان و نهاد های مسئول ایرانی نیز توجهی به این مهم نشان نمی دهند.

2 – به تکنولوژی های چینی اعتماد نکنید

صنعت چین براساس مهندسی معکوس و کپی برداری بنا شده و این مسئله به خصوص در صنعت خودروسازی بیش از صنایع الکترونیک دیده می شود، در واقع خودروهای چینی در بازار داخلی این کشور چندان محبوب نیستند و اگر سری به نتایج فروش ماهانه و سالانه بازار چین بزنید با انبوهی از نام شرکت های مطرح نظیر فولکس واگن، فورد، هیوندایی و شورولت مواجه خواهید شد که صدر فهرست پر فروش ترین ها را در اختیار دارند.

بنابراین در حالی که دولت چین، حمایت سنگینی از خودروسازان داخلی انجام می دهد، خود چینی ها هنوز به تکنولوژی و رقابتی بودن محصولات کشورشان اعتماد ندارد.

china_cvt

 موتور های چینی عموما موتورهای پُر بازدهی نیستند اما از نظر دوام حداقل از موتورهایی که در چند سال اخیر توسط ایران خودرو و سایپا عرضه شده اند شرایط بهتری دارند، اما اصل مشکل به گیربکس خودرهای چینی مربوط می شود که اساسا ضعیف و ناکارآمد است.

مشکل سیستم انتقال قدرت و ضعف صفحه کلاچ در ماشین های گیربکس دستی چینی به کررات دیده می شود، گیربکس های اتوماتیک حتی بدتر هستند و گاها هزینه های ده ها میلیونی را به خریدار تحمیل می کنند.

برای مثال جالب است بدانید گیربکس اتوماتیک جیلی X7 که مدتی با قیمت حدود 100 میلیون در بازار عرضه می شد، حدود 27 میلیون تومان قیمت دارد.

3 – خودروهای کاملا جدید بازار را نخرید

مونتاژ و خدمات پس از فروش در ایران، چیزی شبیه به پروسه پختن قرمه سبزی، نیازمند زمان برای جا افتادن است. روند مونتاژ، عیب یابی و تامین قطعات یدکی گاها ماه ها به طول می انجامد.

خودروهای جدید عیوبی دارند که ممکن است باعث دلسردی خریداران و افت قیمت شدید آن ها در بازار دست دوم شود. همچنین اغلب خودروسازان به چند ماه زمان برای رفع مشکلات خط مونتاژ نیازمندند. از این رو معمولا اولین سری از خودروهای مونتاژی پر از عیب و ایراد به خریدار تحویل داده می شوند.

new_chinese

فراخوان این خودروها نیز معمولا به شکل عمومی انجام نمی شود و خریداران ناچارند مکررا با مراجعه به نمایندگی ها و صرف وقت، نسبت به رفع عیب خودروهای خود اقدام کنند.

البته در این میان برخی خودروها بر روی پلت فرم های قدیمی مونتاژ می شوند و در نمونه های جدید تنها تغییرات ظاهری را تجربه می کنند که طبیعتا کمتر با مشکلات مونتاژی یا تامین قطعات مواجه خواهند بود.

4- از طریق آگهی های چند هفته قبل تحقیق کنید

خودرو در ایران هنوز به چشم یک کالای سرمایه ای دیده می شود و خریداران از افت قیمت آن در زمان فروش بیمناکند، بنابراین اکثر مشتریانی که ریسک خرید یک خودرو چینی جدید را می پذیرند، حتی در شبکه های اجتماعی و کلوب های تخصصی نیز نسبت به بیان عیب خودرو خود خودداری می کنند.

ترس از انتشار این مشکلات و افت قیمت در زمان فروش، اصلی ترین دلیل این خودداری هاست اما شما می توانید با مراجعه به آگهی های اینترنتی مشکلات خودرو مد نظر خود را ارزیابی کنید.

Used_cars

تنها کافیست که شماره فروشنده را بنویسید و به فاصله زمانی چند هفته یا چند ماه بعد تماس گرفته و تجربه ایشان را در مورد خودرو مذکور جویا شوید، احتمالا در این بازه زمانی خودرو فروش رفته است و فروشنده می تواند بدون در نظر گرفتن سود و زیان مالی، اطلاعات واقعی را مطرح کند.

5- به سراغ خودروهای دست دوم بروید

افت قیمت اغلب خودروهای چینی در زمان فروش دست دوم بسیار چشمگیر است از این رو با کمی صبر و حوصله می توانید خودروهای کم کارکرد (کمتر از 20 هزار کیلومتر) را 10 الی 15 میلیون تومان ارزانتر از مدل صفر کیلومتر خریداری کنید.

 Geely_X7

از طرف دیگر با مراجعه به آگهی فروش دست دوم می توانید نسبت به رانندگی و تست خودرو اقدام کنید، اما متاسفانه چنین امکانی در مورد اکثر خودروهای صفر کیلومتر وجود ندارد. بهره مندی از تجربه مالک برای نگهداری خودرو و رفع عیوب مونتاژی احتمالی و انجام شدن سرویس های اولیه، از دیگه موارد مهمی است که توسط خریدار اول انجام می شود و شما با خرید خودرو دست دوم از انجام این امور معاف خواهید شد.

6- از شرکت های گم نام خرید نکنید

خودروسازانی نظیر کیا، هیوندای، تویوتا، مرسدس بنز و ب ام و در بازار خاورمیانه حضوری فعال دارند و قطعات یدکی و خدمات دهی به محصولات این شرکت ها به راحتی در کشور انجام می شود، اما خودروسازان چینی اینگونه نیستند و تهیه قطعات یدکی محصولات آن ها به راحتی تبدیل به معضل می شود.

از این رو بسیار مهم است که به جای خرید خودروهای گمنام از شرکت های بی مسئولیت، نسبت به انتخاب خودروهای اقدام کنید که در حال برند سازی هستند و به حضور بلند مدت در بازار ایران می اندیشند.

 Unknow_cars

متاسفانه حتی ایران خودرو و سایپا نیز در زمینه عرضه و خدمات دهی به خودروهای چینی سابقه چندان درخشانی ندارند و خریداران هایما، دانگ فنگ H30 یا برلیانس و چانگان تاکنون مشکلات ناشی از تاخیر در تحویل یا کمبود قطعات یدکی را تجربه کرده اند.

بنابراین پایدار ترین شرکت ها در زمینه عرضه و خدمات دهی به خودروهای چینی فعلا کرمان موتور و مدیران خودرو هستند، به خصوص که مدیران خودرو اساسا توسط چینی ها اداره می شود و شعبه ای از کمپانی دولتی چری چین در ایران به حساب می آید.

7- خودروهای مشارکتی چینی از نمونه های کپی شده بهتر هستند

بر طبق قوانین چین، حضور مستقل خودروسازان خارجی در بازار این کشور مشمول مالیات و عوارض گمرکی بسیار است، از این رو خودروسازان جهان معمولا محصولات خود را در قالب جوینت ونچر (انتقال تکنولوژی و تولید مشترک) با خودروسازان چینی عرضه می کنند.

از این رو فولکس واگن، جنرال موتورز، مزدا، فورد و …همگی در چین دارای کارخانه هستند و مدل هایی را به صورت مشارکتی با شرکای چینی راهی بازار می کنند، اما در کنار این دسته از خودروسازان چینی، شماری از کارخانه ها نظیر لیفان، جک و چری به تولید مستقل خودرو مشغولند و کمتر به تکنولوژی خودروسازان جهانی دسترسی دارند.

 Jac_s5

بنابراین پر واضح است که خرید خودروهایی که براساس الگوی جوینت ونچر تولید می شوند، ریسک کمتری نسبت به محصولات خودروسازان کاملا مستقل چینی دارند. برای مثال دانگ فنگ به شکل مشارکتی با پژو کار می کند و از موتورها و گیربکس های پژو برای محصولاتش بهره می برد اما سایر خودروسازان چینی در اغلب موارد ناچار به کپی کردن شاسی، موتور و گیربکس می شوند.

برای مثال، ولکس C30 از روی نسل های قدیمی تویوتا یاریس کپی شده است و جیلی EC7 یک کپی خوب از تویوتا کرولا دو نسل قبل به حساب می آید.

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

 1. کاربلد (سابقه: 962 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

 2. mohammad (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 ماه پیش

  سلام ایا اریزو توربو شارژ ماشین خوبی هست

 3. Saeed (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  سلام دوستان ماشین برلیانس گرفتم خیلی راضیم هر چه باشه بهتر از پرایده

 4. نادر آیین پرست (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  سلام ترا چنانکه تویی هر نظر کجا بیند...بقدر دانش خود هر کسی کند ادراک

 5. پرویز (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  بنده همیشه به چشم خریدار و مصرف کننده به خودرو جهت خرید نگاه میکنم و تا زمانیکه از آن استفاده میکنم لذت میبرم و طبیعتاً برای هر لذتی باید هزینه کرد ، بنابراین به دو دلیل محصولات چینی را انتخاب کردم 1- خیلی بهتر و پر آپشن تر از خودروهای داخلی هستند 2- با توجه به ایمنی ، راحتی ، زیبایی به نسبت ارزانتر از خودروی داخلی مثل دنا پژو پارس و ... برات در میاد. نگران افت قیمتش نباشید ، دارید ازش استفاده میکنید .

 6. Zahra (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  4 ماه پیش

  سلام وقت بخیر .دوستان کسی اطلاعاتی درمورد جک جی ۳ دنده ای داره؟ ایا خریدش ب ضرره.من از چند نفر پرسیدم خیلی ها میگن خوب نیس چینیه ب درد نمیخوره مصرف بنزینش بالاس خلاصه میگن ۴۰۵یا پارس بخر بهتره .چ کار کنم کسی اطلاعاتی داره واقعا موندم چ کنم

  1. مهدی (سابقه: 1 نظر)
   3 ماه پیش

   سلام خانم زهرا ق به نظر بنده خریدن خودروهای چینی ریسک هست واقعا گزینه پرو پارس Tu5 خیلی بهتر هست.به هر حال قبل از خرید خودروی مورد نظر خود بیشتر تحقیق کنید و نظرات رو جویا شوید.موفق باشید.

 7. هموطن (سابقه: 2 نظر) پاسخ می دهم!
  4 ماه پیش

  ماشینای چینی مصداق ضرب المثل گنجشک رو رنگ میکنن جای قناری میفروشنه یه زمانی بود که در ایران به جز جیپ و پیکان و رنو ماشینای دیگه ای نبودن که مردم برونن وقتی پراید اومد همه سر و کله میشکستیم که ماشینی اومده به بازار شیشه هاش برقیه و به خاطر ندید بدید بودنمون همون ماشین رو تا الان دارن بهمون قالب میکنن و تاریخ داره تکرار میشه بعد از اون ماشینای فرانسوی از رده خارج شده رو آوردن ایران مردم دلسرد که شدن یه دفعه ماشینای چینی بی کیفیت ولی با اپشن های معمولی و مرسوم در همه ماشینای به روز دنیا که وجود داره رو آوردن و ما باز هم سرو کله میشکنیم با قیمت های خیلی بیشتر از اون چیزی که واسه خودشون تموم شده . یه زمانی RD میفروختن بعد کشیدن روش شد RDi بعدم شد ROA بعدشم که شد ROA سال و حالا ام وی ام بعدش کردن ام وی ام اسپورت با قیمت خیلی بیشتر ولی همون ماشین . چرا نمیخواهیم درس عبرت بگیریم التماس تفکر. یه عده بجای فکر کردن میان میگن داداش تو پولشو نداری بخری چرت و پرت میگی.

 8. مهدی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  با سلام . من اولین سری از تولید برلیانس 220 رو خریدم و ازش کاملا راضی هستم. وقتی امکان خرید برندهای گران قیمت فراهم نیست و آشغالهای وطنی هر روز بدتر از دیروز هستن چرا نباید خودرو چینی که از نظر قیمت و کیفیت در حد متوسط و نرمالی هستن نخرید ؟؟؟ اگر منظورتان اینه که یه ماشین بخری 3 سال سوار بشی و بعدش موقع فروش سود هم بکنی باید بگم هیچ جای دنیا اینطور نیست و فقط توی ایران ممکنه اینطور بشه که اونم بخاطر اقتصاد بیمار مملکته. وگرنه هر جای دنیا که باشی افت قیمت کاملا طبیعی هستش. چون خودرو به وسیله مصرفی هستش نه سرمایه گذاری

 9. محمد (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  خدمت دوستمون که از لیفان ۸۲۰ گفته بود عرض کنم که واقعا بدشانسی آوردی من بیش از یکسال این خودرو دارم ۳۵ هزار رانندگی کردم باهاش مسافرت ۵ هزار کیلو متر رفتم بسیار عالی باور کنید gps آن ماشینهای ایرانی می ارزه و نرمی ماشین فرمان پذیری خوب کروز گیربکس اتومات فرمان برقی و غیره رانندگی خیلی راحت کرده

 10. ناچار (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  6 ماه پیش

  کاملا قبول دارم که کیفیت و ایمنی خودروهای چینی بهتر از داخلیه فقط به دو دلیل خودرو چینی نخریدم 1_ لوازم یدکی و مصرفی خودرو های چینی کمیاب و خیلی گرانه 2_ خودرو های چینی در زمان فروش با افت قیمت بسیار زیادی مواجه میشن

 11. عرفان (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  6 ماه پیش

  دوست عزیز شما خیلی تابلو خودرو های چیینی که در ایران فروش بالا دارند رو زیر سوال بردید .....جک و جیلی و چری رو گفتین مستقل هستند بقیه رو نام نبردیدخیلی تابلو هستید و یقینا عضو هستید........اما بخاطر منفعت شخصی خدارو خوش نمیاد و دور از جوان مردی هست که ملت رو گمراه کنی ..... امثال شما باعث شدن کشور پیشرفت نکنه

 12. علیرضا آقابزرگ (سابقه: 2 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  سلام،درآذرماه1395 خودرولیفان 820خریدم ودرطول9ماه 4بارتوسطامدادخودروبه تعمیرگاه منتقل شدم وبیش از16بارمراجعه جهت تعمیرات اساسی به نمایندگی با وجود تعویض غربیلک کامل فرمان،TCUکامپیوتر در چند مرحله،سنسورها و سیم کشی و تعویض گیربکس کامل و...از تعمیر اساسی آن عاجز بودندو سیستم ترمز آن در مواقع اضطراری معیوب بود ،لنت ترمز 4 چرخ را 300.000تومان تعویض کردم ولی درست نشد نمایندگی تقاضای دیسک چرخ جلو را در برج 2 دادولی بعد از 4 ماه تامین قطعه نشد ،در اعتراض ما به صدای کمپرسور خراب کولر و صدای چرخها و داشبورد و کنسول به ما میگفتند که صدای ضبط را زیادکن و بعد ازشکایت در ارگانهای مربوطه خودرو را پس گرفتند و مبلغ 11.000.000تومان افت قیمت از من کسر کردند ،خودرو کرمان موتور معیوب بوده وایرادسیستمی و برقی داشته واز تعمیر آن عاجز بودند ،ضرر افت قیمت کسر کرده اند منصفانه است ،لطفا در ویترین افتخارات کرمان موتور این ظلم به مشتری را قرار دهید

 13. علی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  یکی از دوستانم چانگان داره بسیار راضی هم هست.هر چند خودروهای چینی در ابتدا زیاد خوب نبودند اما الان بهتر از گذشته هستند.این فضا مه درست کردند و واقعیت هم داره این که ۱- خودروهای برند معروف که گران هستند ۲- چین هم که خرابه ۳- پس اشغال های داخلی بخریم

  1. علیرضا آقابزرگ (سابقه: 2 نظر)
   6 ماه پیش

   با سلام خدمت دوستان :در مورد خرابی لیفان 820تمام مدارک موجود است تماس بگیرید تقدیم میکنم ،فقط خواستم به هموطنانم توصیه کنم گول ظاهر فریبنده لیفان 820این آشغال چینی را نخورید ،من پژو207مدل 91 داشتم ویا ال90(موتور و گیربکس خوبی داشتند)از زمانی که ایران خودرو و سایپا برای منفعت بیشتر رو به (قطعات بی کیفیت چینی)آوردند کیفیت خودرو های ایرانی را به کثافت کشیدند،آیا کیفیت خودرو پژو 207 مدل جدید با 207 مدل 91 یکی است، برای ایران خودرو و سایپا مردم اهمیتی ندارند فقط به سود بیشتر فکر میکنند و قطعه های بیکیفیت چینی رابا علم به اینکه میداننددرست کار نمیکندروی خودروهای داخلی می اندازند

 14. مصطفی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  مشخصه ریشه این اخبار از کجا میاد؟ نویسنده می تونه درباره سابقه کاریش اطلاعاتی بهمون بده؟ قطعا نه.. چون تهش وصل میشه به این فرغون فروش های داخلی.. من خودروی چینی دارم بسیار هم ازش راضی هستم. در مقایسه با سمند و پرشیا و ال نود که قبلا داشتم... همه این تبلیغات منفی برای اینه که کسی چینی نخره که ماشین های آشغال و بی کیفیت خودشونو به مردم بندازن.. خیالشون راحته که مردم عادی از پس خرید بنز و بی ام و بر نمیان. فقط ماشین های چینی رو رقیب خودشون می دونن که قیمتاشون به نسبت نزدیکه.. واسه همین تا می تونن خودروهای چینی رو می زنن.. اگه قیمت بنز و پورشه هم ارزون بود و احساس خطر می کردن این قدر وقیحن که کیفیت اونا رو هم زیر سوال ببرن و بگن سمند از بنز بهتره

 15. آب آبی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  اول بسترن و جک(خصوصا J5 اتومات) و بعدش برلیانس واقعا با لگن های ایرانی قابل قیاس نیستند عمر پژو.سمند.پارس.پراید و.. دیگه به سر اومده. جک جی5 بخرید ماشین بسیار خوبیه از بسترن ارزان تره و از برلیانس قویتر

 16. احمد (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  باسلام مطالب بسيار خوب و واقع بينانه بود خريد خودروي چيني و ايراني كار بسيار اشتباس ولي خب مردم عزيزه ما انتخابي جز خريدشون ندارن تا زماني كه قيمت خودروها بسيار بالاتر از قيمت جهاني دارند ديگه مسئله فرق ميكنه فقط اميدوارم مسئولين به خودشون بيان و يكم دلشون به حال اين مردم زجر كشيده و غيور بسوزه.....

  1. مهران (سابقه: 1 نظر)
   6 ماه پیش

   شعار معروف از ماست که بر ماست که بارها و بارها شنیده میشه اما کو گوش شنوا؟ بخدا اگه مردم فقط و فقط ۲تا۳ ماه این آشغالهای تولید داخل و بعضا چینی نخرند پوز سازندگان کثیف داخلی به خاک میخوره که جز ضرر به ملت و نابودی سرمایه های ملی ندارند!

 17. علی (سابقه: 2 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  سلام ، سپاس فراوان ، خیلی عالی ومفید بود . قصد خرید خودرو چینی داشتم که این مطلب خیلی تو تصمیم گیری بهم کمک کرد . فقط لطفا اگر امکان داره ترتیبی بدید که امکان پرینت مطالب به طور مستقیم باشه با تشکر .

 18. رامین (سابقه: 3 نظر) پاسخ می دهم!
  8 ماه پیش

  یک توضیحی درباره اون عکس تصادف دوچرخه و خودرو بدم که یک عکس جدیدا دیدم تصادف دوچرخه و هیوندا ساناتا دقیقا به همین شکل دراومده و تایر دوچرخه وارد سپرشده. به هر حال به عنوان مالک یک خودروی ام وی ام 530 بعد از 5 سال از خرید خود راضیم و خداراشکر خودروی بی آزاری است به گونه ای که آخرین باری که به نمایندگی مراجعه نمودم( برای تعویض تسمه تایم) را به یاد نمیارم دقیقا چند ماه گذشته.

  1. Msi (سابقه: 1 نظر)
   7 ماه پیش

   با این. اوصاف فکر کنم. اصلان ماشین روشن هم نمیکنی. چون تسمه تایم. مصرفیه. عزیز و بعد از یه کار کرد مشخصباید عوض بشه

 19. محمدزاده (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  10 ماه پیش

  تجربه تلخِ خریدِ خودرو، از نمایندگی اهورا خودرو (اهورا خودرو و عدم تعهد به مشتریان) شعارهای "تمامی برندها ریز یک سقف" و "تحویل فوری" واقعیت یا توهم پس از بررسی و جستجو در سایتها و روزنامه ها به دنبال خریدی مناسب، سرانجام نمایندگی اهوراخودرو با شعار "تمامی برندها زیر یک سقف" و "تحویل فوری"، توجه مرا به خود جلب کرد و پس از تماس، راهی شعبه آذربایجان نمایندگی مزبور شدم و در نهایت تصمیم به خرید خودرو از همان شعبه گرفتم. پس از انعقاد مبایعه نامه و اجبار در پرداخت تمامی مبلغ به صورت یکجا، بدعهدی های نمایندگی شروع شد: 1- قرار بود خودرو را ظرف یک ساعت، از پارکینگ به همراه تمامی مدارک به شعبه بیاورند، ولی خودرو پس از 6 ساعت معطلی و به بدون هیچگونه مدرک و سندی (حتی بدون بیمه نامه) به شعبه رسید. 2- گفتند مدارک ظرف یکی دو هفته آماده می شود، ولی پس از تماس و پیگیری های متعدد، بعد از 50 روز آماده شد. 3- قرار شد پس از تکمیل مدارک نهایتاً ظرف یک هفته، انتقال سند انجام پذیرد، در صورتیکه با وجود پیگیری های هفتگی به صورت تلفنی و مراجعه حضوری، بعد از 40 روز انتقال سند انجام شد. 4- در هنگام عقد مبایعه نامه و با توجه به عرف موجود، قرار شد هزینه انتقال سند تماماً به عهده فروشنده باشد، ولی هنگام انتقال سند مجبور به پرداخت نصف حق التحریر شدم. 5- بدتر از تمامی موارد ذکر شده، نحوه برخورد کارکنان نمایندگی بود: الف) عدم پایبندی و بدعهدی ، در تمام وعده هایی که دادند، مشهود بوده و هیچ ارزشی برای وعده هایشان قائل نیستند. ب) هیچ گونه تعهدی در مورد پیگیری کارها نداشتند. ج) به دلیل عدم تعلق سازمانی، نارضایتی مشتری برایشان هیچ اهمیتی نداشت. د) مدام کارها را به زمان دیگری موکول می کردند. نتیجه: با توجه به تجربه شخصی ام تمام شعارهای نمایندگی اهورا خودرو صرفاً یک شعار است و اگر شعار را به این شرح زیر تغییر دهیم به مراتب به واقعیت نزدیکتر است: "تمامی بدعهدی ها زیر یک سقف"

 20. saleh (سابقه: 2 نظر) پاسخ می دهم!
  11 ماه پیش

  باسلام خدمت همه دوستان خیلی تشکر می کنم به خاطر این مساعل مفیدتون به نظرتون اچ سی کراس بهتره یا جک جی ۵ (مدل۹۵) شما کدوم یک از این ماشین های چینی رو برا مصرف خانگی ترجیح می دید؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

 21. saleh (سابقه: 2 نظر) پاسخ می دهم!
  11 ماه پیش

  باسلام خدمت همه دوستان خیلی تشکر می کنم به خاطر این مساعل مفیدتون به نظرتون اچ سی کراس بهتره یا جک جی ۵ (مدل۹۵) شما کدوم یک از این ماشین های چینی رو برا مصرف خانگی ترجیح می دید؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

 22. alireza (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  با سلام خدمت دوستان ،حقیقت اینه که خودرو های چینی شرایط پیش فروش خوبی دارند جدا از کیفیت اونا نسبت به خودروهای تولید داخل و همچنین آپشنهای مورد احتیاج مصرف کننده رو هم در نظر گرفتند ولی دو شرکت دزد خودمون سایپا و ایرانخودرو فقط به فکر پر کردن جیب خودشون هستند و همون آشغالهای قبلی رو با کیفیت پایینتر ،گرونتر بهمون میندازند

 23. علیرضا (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  دوست خوب فردی مثل من که از اول عمرم تابحال یک وسیله دست دوم نخریدم ووسایلی که میفروشم دوستان برای خرید وسایلم از بس تمیز نگه میدارم لحظه شماری میکنن چاره من با این حقوق معلمی چیه تا کی صبرکنم تا پولم حداقل به خرید یک ویتارا برسه چرا ته دل ادم خالی میکنید

 24. فرزین (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  سلام ممنونم از محبت شما . بسترن رو چه جور اتوموبیلی برای مصرف کننده میبینین؟

 25. غزال (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  از اطلاع رسانی وصادقانه اعلام نظر کردن شما کمال تشکر را دارم. علی الخصوص هشدار عدم خرید اولین تولید یک خودرو ناشناس بسیار حایض اهمیت است.

  1. مدیر (سابقه: 70 نظر)
   1 سال پیش

   تشکر. امیدواریم که مطلب مفیدی برای همراهان کاربلد باشد

 26. ابراهیم (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  کسی رو تصور کنید که حدود ۷۰ میلیون تومن پول داره. قطعا بهش حق میدید که پول بالای مونتاژهای ایرانخودرو، پارس خودرو و سایپا نده. یه راه حل دیگه هم هست "بره ماشینهای اروپایی یا ژاپنی مدل های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ بخره". حالا بیاید تصور کنید که نیم نگاهی به برنامه های تلویزیونی و وب سایت های اینترنتی مربوط به صنعت روز خودرو داشته باشه. قطعا دوست نداره ماشینی بخره که مربوط به ۵ تا ۱۰ سال پیشه. ظاهر خودروهای چینی حالا دیگه کم از خودروهای روز نداره. خیلی دلربا عمل میکنن. با تفاصیری که شما گفتید راه حلش چیه؟ من یک ساله که بر خلاف گفته ی اطرافیان، چها میلیون تومن به ام وی ام 315 new دادم تا به حال هم از ماشینم لذت بردم و فقط سرویس های متداولش انجام شده و خدارو شکر خیلی راضی هستم. سوالم اینجاست که چرا فکر میکنید شما که خودروهای درجه یک و دو دنیا رو تجربه کردید فکر میکنید باید کسی رو که اولین باره سواره یه خودرو با امکانات رفاهی خوب میخواد بشه هر چند چینی باید از نظرش منصرفش کنید؟ به نظرم به جای اینکه دنبال ضرر و زیان خریداران خودروهای چینی باشید حالا که رسانه عمومی دستتونه سعی کنید به مسئولین فشار بیارید که یه فکری واسه قیمت خودروهای وارداتی کنن که انقدر با واقعیت فاصله دارن. ما که از خیر تولیدات داخل کلا گذشتیم و دست دل شستیم. بازم تشکر

 27. علی‌ (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  سلام،اینشااله‌همینطور‌باشه،و‌اما‌باید‌توجه‌بیشتری‌به‌گیربکس‌،سیستم‌تعلیق‌وپایداری‌،درسرعت‌بالا‌وانحراف‌فات‌ناگهانی‌،داشت،بازار‌دست‌دوم‌و کیفیت‌قطعات ودسترسی‌به‌لوازم‌یدکی‌ راهم‌باید‌درنظر گرفت.

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد