یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ /30, April 2017 پذیرش تبلیغات

متقاضیان استخدام را سوال‌ پیچ کنید


پیش از مصاحبه با فرد متقاضی شغل که با توانمندی و دانش بالقوه قابل قبولی برای مصاحبه حاضر شده است، فرد مصاحبه‌گر بایستی برای برنامه‌ریزی و طرح پرسش‌های مناسب مقداری زمان صرف کند.

وب سایت شنبه - محمدرضا تجلی اردکانی: پیش از مصاحبه با فرد متقاضی شغل که با توانمندی و دانش بالقوه قابل قبولی برای مصاحبه حاضر شده است، فرد مصاحبه‌گر بایستی برای برنامه‌ریزی و طرح پرسش‌های مناسب مقداری زمان صرف کند. سوالات مصاحبه بایستی از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند. برای مصاحبه‌کننده خوب طرح سوالاتی که به انتخاب فرد مناسب می‌انجامد امری است ضروری؛ سوالاتی که برخلاف سوالات کلیشه‌ای مانند وضعیت تاهل، سن، نقاط ضعف، بارداری و یا عدم آن، بیانگر نقاط قوت و ضعف فرد متقاضی باشند.

پیش از مصاحبه با فرد متقاضی شغل که با توانمندی و دانش بالقوه قابل قبولی برای مصاحبه حاضر شده است، فرد مصاحبه‌گر بایستی برای برنامه‌ریزی و طرح پرسش‌های مناسب مقداری زمان صرف کند. سوالات مصاحبه بایستی از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند. برای مصاحبه‌کننده خوب طرح سوالاتی که به انتخاب فرد مناسب می‌انجامد امری است ضروری؛ سوالاتی که برخلاف سوالات کلیشه‌ای مانند وضعیت تاهل، سن، نقاط ضعف، بارداری و یا عدم آن، بیانگر نقاط قوت و ضعف فرد متقاضی باشند.

 

سوالات خوب، سوالات بد

 

سوالات کوتاه‌پاسخ، یعنی سوالاتی که پاسخ آن‌ها تنها با بله و خیر به پایان می‌رسد، سوالات خوبی نیستند. در عوض سوالاتی که رشته کلام را به دست متقاضی می‌دهد و اجازه پیشروی در زمینه‌های دیگر را به فرد می‌دهد سوالات مناسبی به حساب می‌آیند.

 

شروع یک مصاحبه

 

بهترین راه برای شروع مصاحبه پرسیدن سوالاتی جامع است. سوالاتی که به بیان شخصیت و هویت فرد منجر می‌شود. این‌گونه سوالات مانند جرقه عمل می‌کنند. با پرسیدن آن‌ها، فرد بدون توقف تا ساعت‌ها قادر خواهد بود برای شما سخن بگوید. مانند:

  • سرگرمی مورد علاقه شما چیست؟
  • خودت را معرفی کن، از خودت بگو.

پاسخ مناسب به این‌گونه سوالات توانایی‌ها، دستاوردها و تجارب فرد را برای شما آشکار خواهد کرد.

 

فعالیت‌های گروهی

 

بسیاری از مشاغل نیازمند افرادی هستند که پیش از شروع به کار تجربه کافی در زمینه فعالیت گروهی را داشته باشند. به جای پرسیدن سوالی کلیشه‌ای مانند «به کار گروهی تمایل دارید؟» که بدون شک به جواب «بله» منجر می‌شود، از فرد متقاضی بخواهید از تجربه خود در یک کار گروهی که به موفقیت منجرشده برای شما بگوید.

 

توانایی حل مشکلات

 

تضاد و ناسازگاری بخشی از زندگی شغلی و غیرشغلی ما را تشکیل می‌دهد. به‌عنوان کارفرما و مدیر، شما بایستی مطمئن شوید که فرد متقاضی می‌تواند از پس ناسازگاری‌ها و ناملایماتی که بین کارمندان در محل کار رخ می‌دهد برآید. پس با طرح یک مشکل فرضی از فرد متقاضی بخواهید آن را حل کند یا اینکه از او بخواهید از تجربه بروز مشکل با یک همکار و راه‌حل آن برای شما بگوید.

 

مسیر شغلی

 

سوال مناسب دیگری که توانمندی یک فرد را مشخص می‌کند این است که «از بزرگ‌ترین موفقیت خود بگویید». همچنین با پرسیدن سوالاتی از قبیل «درگذشته چه کاری را بهتر می‌توانستید انجام دهید؟» می‌توانید دریابید که متقاضی با چشیدن طعم شکست مقطعی تجربه کافی را برای آینده‌ای بهتر فراهم کرده است.


نظرات در مورد این مطلب ثبت نظر
نظرات

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

مقالات علمی و تخصصی خودرو، معرفی خودرو های جدید، بررسی خودرو و محاسبه قیمت انواع خودرو همه و همه در سایت کاربلد جمع شده اند تا مفهوم سایت تخصصی خودرو را برای کاربلد ها تداعی کنند. از شما سپاسگزاریم برای حضورتان و خوش آمد می گوییم برای پیوستن به جمع کاربلدی ها.
تلاش می کنیم و امیدواریم با یاری دوستان کاربلدمان از جمله خود شما یکی از بهترین پایگاه های تخصصی خودرو را بنا کنیم. با ما همراه باشید...

محاسبه آنلاین قیمت خودرو کارکرده

برای بدست آوردن قیمت خودرو کارکرده مورد نظرتان کافی است مدل و سال تولید و کارکرد آن ( و سایر مشخصات در صورت نیاز) راتعیین سپس قیمت کارشناسی خودرو را مشاهده کنید.
همین حالا به صورت رایگان و نامحدود خودروهای دلخواهتان را کارشناسی کنید.
کارشناسی رایگان قیمت خودرو کارکرده

معرفی و بررسی خودرو

اطلاعات به روز و خواندنی دنیای خودرو را در پیشخوان کاربلد ببینید. معرفی و بررسی خودرو به درخواست کاربلدی های عزیز صورت می گیرد. درخواست هایتان را با ما در میان بگذارید ما مطالب را تهیه خواهیم نمود.

کارشناش قیمت خودرو کانال تلگرام کاربلد

پیشنهاد سردبیر

استعلام خلافی خودرو
این روز ها یکی از دغدغه های بسیار مهم مردم و کسانی که وسایل نقلیه دارند ،دریافت خلافی خودرو می باشد.شاید برای بسیاری از شما پیش آمده است که بخواهید از خلافی خودرو خود آگاه شده و به پرداخت آن اقدام کنید اما وقت برای صرف کردن در مسیر های پر ترافیک شهری و مراجعه به پلیس + ۱۰ را...مشاهده کامل

آخرین نظرات کاربران