جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ /27, April 2018

موقع خرید تندر ( ال ) 90 به این نکات توجه فرمایید


تندر 90 یکی از خودروهای با دوام و پر کار در بازار خودروهای دست دوم است، به طور کلی رنو از ابتدا در ایران با مدل های مختلف فروش موفق و امیدوار کننده ای داشته است، رنو 5، رنو 21و در حال تندر 90 و مگان از محصولات این خودروساز فرانسوی در ایران است.شاید دوام بالا، قدرت خوب و کشش و موتور نرم در کنار مصرف ایده آل و منطقی را در محصولات رنو در ایران دید ولی با شناخت و در صورت افتادن در هزینه محصولات رنو به دلیل نوع ساختار موتور و تجهیزات هزینه بالایی را به مصرف کننده وارد می کنند لذا برای خرید خودرو دست دوم به نکات زید توجه کنید:

ایراد های رایج تندر 90 در کیلومتر های بالا یکی از گزینه‌های محبوب بازار در میان خودروهای داخلی، رنو لوگان یا تندر۹۰ خودمان است که در ابتدای ورود به بازار ایران به دلیل چهره ظاهری خشک و ساده، مورد بی‌مهری قرار گرفت اما با گذشت زمان و اثبات توانایی‌های فنی و حفظ کیفیت مطلوب ساخت و مونتاژ خودش، هواداران زیادی پیدا کرد.تندر 90 خودرویی است که مجموعه اتاق و شاسی مستحکم با قابلیت ضربه‌پذیری و توزیع نیرو دارد و البته بسیاری از اتصالات اتاق آن به صورت ورق‌های دوبل انجام شده که در صورت وقوع تصادف، فرآیند ترمیم آن چندان ساده نیست.

حتما خودرو را نزد یک کارشناس یا صافکار خبره ببرید که خودرو را از نظر سلامت اتاق و شاسی تایید کند. در این خودرو مجموعه دیاق، سینی جلو و فن‌ها بسیار به هم نزدیک هستند که در برخوردهای از جلو آسیب می‌بینند. لبه‌های ورق این خودرو با موم‌های مخصوص و روغن پر‌شده که بسیاری از صافکارهای ماهر، فابریک بودن آن را تشخیص می‌دهند.

L90Body

در هنگام خرید تندر 90 دست دوم، حتما به مواردی نظیر آخرین زمان تعویض تسمه تایم و بسیاری از سرویس‌های دوره‌ای دقت کنید. اصولا عموم خودروهای فرانسوی نسبت به زمان انجام سرویس‌های دوره‌ای حساس هستند و در صورت انجام به‌موقع دردسری ایجاد نمی‌کنند، اما اگر مالک قبلی سرویس‌های دوره‌ای را منظم انجام نداده و از لوازم مصرفی مرغوب استفاده نکرده باشد، دردسرهای خودرو نصیب شما می‌شود. لوگان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این خودرو حتما در دوره‌های ۶۰ هزار کیلومتری تسمه تایم تعویض شده و گردگیرهای پلوس سر گیربکس مورد بررسی قرار بگیرند که نشتی واسکازین وجود نداشته باشد. اگر دنده‌ها بد جا می‌روند، حتما شرایط واسکازین گیربکس و سالم بودن گردگیر پولوس‌ها را بررسی کنید.

Tondar90Engine

استفاده از روغن نامرغوب و یا گرید نامناسب در موتور لوگان، موجب لرزش پیشرانه و بلند شدن صدای یاتاقان به مرور زمان می‌شود. حتما دقت کنید که مالک قبلی از فیلترهای تقلبی یا متفرقه‌ روی خودرو استفاده نکرده باشد در غیر این صورت قید خرید آن خودرو را بزنید. دسته موتور پایینی موتور تندر 90  نیز به مرور زمان و کارکرد حدود ۸۰ هزار کیلومتر شل و مستهلک می‌شود که حاصل آن انتقال ارتعاشات و دل زدن موتور به اتاق و لقی و ارتعاش دسته دنده است.

در کیلومترهای کارکرد بالا پولی سر میل‌لنگ این خودرو فرسوده شده و حتما نیاز به تعویض پیدا می‌کند. یکی از بخش‌هایی که حتما باید مورد معاینه قرار دهید، مخزن روغن هیدرولیک فرمان و محکم بودن فیلتر در داخل مخزن است. بسیار پیش آمده که تعمیرکار فیلتر را پس از تمیز‌کردن به درستی جا نزده یا به‌زور جا زده است که حاصل آن، رد شدن پلیسه‌ها و آلایندگی از مخزن و ورود به پمپ هیدرولیک است که یعنی به زودی یک پمپ هیدرولیک خراب در دستان شما باقی می‌ماند.

L90Care

تندر 90 جلوبندی و سیستم تعلیق با دوام و محکمی دارد اما چند نکته را حتما بایستی مورد بررسی قرار دهید. کشیده‌شدن بسیار جزئی خودرو به سمت راست هنگام رها کردن فرمان در اکثر لوگان‌ها طبیعی است اما کشیده شدن زیاد خودرو خبر از شاسی ضربه خورده و یا مجموعه رام جلوبندی آسیب‌دیده می‌دهد.

اکسل عقب تندر نسبت به ضربات خارجی نظیر ضربه ناشی از برخورد شدید چرخ با جدول یا تصادف از عقب حساس است و دچار تابیدگی می‌شود که به خوبی با نگاهی به شرایط اکسل قابل تشخیص است. اگر خودرو سابقه تصادف دارد، اطمینان حاصل کنید که اکسل تعویضی نیست یا با انواع مرغوب تعویض شده است. چرا که دیده شده شرکت‌های متفرقه، اکسل این خودرو را با کیفیت نامطلوب تولید می‌کنند که به دلیل جوش‌کاری‌های ضعیف، خطرساز است. نصب رینگ‌های بزرگ و پهن و کاهش ارتفاع ‌‌روی خودرو لوگان نیز در میان بسیاری از افراد باب شده که موجب فشار به اجزای سیستم تعلیق و خطای سیستم ABS و کیلومتر‌شمار می‌شود. توصیه می‌کنیم از خرید این خودروها پرهیز کنید.

تندر 90 سیستم برق و الکترونیک نسبتا حساس و پیچیده‌ای دارد. برخلاف بسیاری از خودروها، در لوگان برای هر شمع یک کویل مستقل وجود دارد که به صورت مستقیم روی آن سوار شده است و البته شدیدا به موتور‌شویی و تعمیرکار بی‌تجربه حساس است! هنگام خرید دقت کنید که هر چهار کویل نصب شده روی موتور، از یک مدل و برند باشند. نصب دزدگیرهای متفرقه و تجاری، در دراز مدت به کامپیوتر مرکزی این خودرو (UCH) آسیب وارد می‌کند.

L90OverView

اگر خودرو دزدگیر دارد، حتما بررسی کنید که دزدگیر از برند معتبر و از نوع سوکت فابریک باشد. حتی دیده شده که لوازم الکتریکی متفرقه بازاری، موجب اعلام خطای کامپیوتر کیسه هوا شده است. پیش از خرید حتما یکبار با دستگاه دیاگ، شرایط بخش‌های مختلف الکترونیکی را چک کنید. در صورتی که به طور مرتب خطای کیسه هوا اعلام می‌شود، حتما با دستگاه دیاگ نوع خطا را بررسی کنید چرا که در صورت تصادف و فعال‌شدن کیسه‌ها هوا، خطای دائمی ثبت می‌شود. جالب است بدانید که بسیاری از افراد بعد از تصادف و باز شدن کیسه هوا، مجموعه کیسه‌های هوا را تعویض نکرده و تنها اقدام به ترمیم پوشش پاره‌شده‌ وسط غربیلک فرمان و داشبورد می‌کنند.

سیستم ترمز را مورد بررسی قرار دهید. دیسک‌های ترمز لوگان، از نوع خنک‌شونده دولایه است و مقاومت بالایی در برابر تابیدگی دارد اما نسبتا سریع دچار گود‌افتادگی و ساییدگی می‌شود که با لمس انگشت قابل تشخیص است. تقریبا با هر ۲ الی ۳ بار تعویض لنت، دیسک‌های ترمز شدیدا گود شده و نیاز به تعویض یا تراشکاری دارند. سوت کشیدن لنت هنگام ترمز‌گرفتن حکایت از دیسک گود شده دارد. ایجاد لرزش در ستون‌ها در ترمز نیز نشان از تمام شدن لنت‌های عقب و خراشیدگی کاسه ترمز دارد.

 

 

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. محمد (سابقه: 1 نظر)
   1 ماه پیش

   سلام..ما یه تندر ال ۹۰ مدل ۸۶ داریم .خیلیم راضیم .ولی چند وقتیه که شاسی جلو کمی اذیت میکنه و قصد داریم عوضش کنیم..با این تعریفا که دوستان کردن والا پشیمونم شدیم..میخواسم بدونم اگ خاسیم عوض کنیم دست دو مدل ۹۳ یا ۹۴ خوب هست یا نه؟

 1. moradi (سابقه: 4 نظر) پاسخ می دهم!
  1 هفته پیش

  من 3 ساله یه مدل 91 رو دارم بجز تسمه تایم که طبیعیه هر ماشینی دیگه مشکلی نداشته راضیم ماشین خوبی تو ماشینهای ایرانی خیلی بهتراز پارس و405 وسمند هستش

 2. moradi (سابقه: 4 نظر) پاسخ می دهم!
  1 هفته پیش

  سلام اطلاعات مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانی شما

 3. هموطن شهرستانی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  2 هفته پیش

  سلام. بسیار عالی بود استفاده کردیم خدا خیرتون بده سال نوی خوبی داشته باشید درضمن بنده یک دستگاه ال نود مدل ۸۹ دارم و صفر خریداری کرده ام و خیلی خوبه الحمدلله راضی ام خدا را شکر

 4. اسماعیل (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  3 هفته پیش

  من تندر مدل88 خریدم 12 میلیون حالا قیمتش شده حدود 40 میلیون و اینقدر کیفیت قطعاتش کم شده که دیگه نمیتونم اونا با مقایسه بخرم قطعات ایرانی و چینی و ترک کردن توش و دیگه دل آدمو میزنه

 5. کاوه (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 ماه پیش

  سلام. منم چندماه پیش یه ال۹۰ مدل ۹۶ برج ۵ از ایرانخودرو (واقعا به معنای واقعی خود رو) تحویل گرفتم از همون اول متوجه صداهایی شدم ولی گفتم شاید من حساس باشم که بعد از چند هفته بردمش پیش مکانیکم و گفتم یه دوری با این ماشین بزن. که اونم تمامی معایب زیر رو بجز مصرف سوخت و صدای کمکهاش (اونم اخیرا بخاطر سرما نمایان شد) رو بیان کرد: -بلبرینگ سمت شاگردم صدا میداد (بردم نمایندگی میگن غیرممکنه ال۹۰ بلبرینگش خراب بشه) -پمپ‌هیدرولیک صدای زیادی داخل کابین میده (نمایندگی گفت که همشون فشارشون بالاست و صدا میدن) -دیسک‌چرخ سمت راننده لبه انداخته (با وجودی که به ندرت ترمزمیگیرم) - اخیرا هم وقتی هوا سرده کمکهای عقب صدا میدن. - مصرف سوختش توی جاده صدی‌هفت گاها به هشت هم میرسه در حالکیه برای این نوع خوردو میبایست نهایتا ۶ باشه (چون مدل ۸۶م دقیقا توی جاده نهایتش صدی ۶ مصرف داشت). - از همه مهمتر گیربکس که توی دنده‌های پایین و سرعت۴۰کیلومتر زوزه میکشه. سال ۸۶ اولین سری ال‌۹۰ رو داشتم و بعد از ۸ سال بجز موارد جزئی به مشکل خاصی برنخوردم تا اینکه سال ۹۱ یه پارس گرفتم از کرده‌م پشیمان شدم تا دلتون بخواد. بعد از ۲ سال واقعا عاجز شده بودم از دستش و فروختمش و دوباره ال۹۰ گرفتم - خیر سرم صفر گرفتم وحالا هم که این مشکلات رو داره. بعد یکماه از دریافت خودرو، رفتم نمایندگی و معایب رو اعلام کردگ و گفتن تماما این مشکلات رو دارن و قابل درست شدن هم نیست و منم دست از پا درازتر برگشتم. نمایندگی که چه عرض کنم یه مشت دزد و تن‌لش اونجا بعنوان استادکار مثلا دارن کار میکنن. بگذریم در کل نمیدونم این خودروسازها ما رو چی فرض کردن؟ تصمیم گرفتم سمت خودروهای چینی (mvm530) برم، دوستان و اقوام داشتن خیلی راضی بودن. با وجودی که حجم موتورش ۲۰۰۰سی‌سی ولی مصرف سوختش توی جاده حداکثر ۶لیتره. حالا آپشنهاش و قدرت موتورش به کنار‌. لااقل مطمئنم و میدونم ماشین چینیه نه اینکه یه ماشین چینی رو به نرخ فرانسوی بهت قالب کنن. حالا جالبرش کجاش؟ از قسمت فروش ایرانخودرو هم با کمال وقاحت زنگ میزنن و از کیفیت محصولشون نظرسنجی هم میکنن. بهرحال هرچی هم دعاشون کنیم بیفایده‌س. فقط میتونم بگم الهی خیر نبینن.

 6. Arian (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 ماه پیش

  سلام من ال نود صفر دارم الان یه مدته که هر چند وقت یه بار راهنمای سمت شاگرد خود به خود یه چند دقیقه ای میزنه با این که دسته راهنما خاموشه بعد خاموش میشه کسی میدونه ایراد از چیه میتونه از uch داخل اطاق باشه یا به خاطر دزدگیره ممنون اگه کسی تجربشو داره راهنمایی کنه

 7. محمدرضا زرین (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  سلام، چند هفته است که ال90 E2 فول مدل 87 خریدم، در تعویض روغن متوجه شدم روغن گیربکس از محل گردگیر پلوس نشتی داره،بعد از تعویض گردگیر روغن ریزی بیشتر شد که مکانیک گفت که جای یکی از سه تا پیچ هرز شده،اونم قلاویز شد،بازم روغن ریزی داره که مکانیک اعلام کرد در محل نصب گردگیر به گیربکس یه مقدار خوردگی ایجاد شده که گردگیر کاملا نصب نمیشه و باید تراشکار جوش آلومینیوم بزنه ....موندم چکار کنم آیا گیربکس باید بیاد پایین یا نه...لطفا راهنمایی کنید. آیا بدون باز شدن گیربکس این ایراد قابل حل هست؟؟ لطفا راهنمایی با تشکر

 8. محمد (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  من ال نود مدل 90 e2 خریدم عالیه اتاق اصلا سروصدا نداره شتاب عالیه من ازش راضیم پژو و پرشیا و پراید موقعی که جلوی ال نود هستن شما احساس میکنی انگار کف زمینن امنیت و محکمی ال نود رو تو ماشینهای رنج خودش هیچ ماشینی نداره و مسافرت میخای بری خیالت راحت فقط گردگیر پولس رو خودت همیشه چک کن اگه روغن زده بود عوض کن بنظر من عالیه

 9. مسعود (سابقه: 4 نظر) پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  تو این دو سالی که دارند قطعات تندر 90 رو بومی سازی می کنند- بوضوح شاهد افت کیفیت شدیم- من سال 88 تندر خریدم نزدیک 6 سا ل بدون درد سر داشتم- بعدش یه پارس خریدم منو داغون کرد- دوبارره رفتم تندر صفر خریدم سال 95 افت کیفیت خیلی محسوسی داره- والا ادمو وادار میکنند بره سراغ چینی ها- لا اقل احساس نمی کنی دو دره شدی-البته به نظر میرسه تمام خودروهای ما چینیه

 10. علی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  3 ماه پیش

  سلام من ی مدل ۸۶دارم از اول دست خودم بوده عالیه فقط هم قطعات اصلی مصرف کردم فقط یه مشکلی که دارم مکانیک خوب برا ال ۹۰ پیدا نمیشه

 11. احسان (سابقه: 4 نظر) پاسخ می دهم!
  3 ماه پیش

  باسلام- من فریب تبلیغات زیاد را خوردم و یک تندر دست دوم خریدم - اما اصلا راضی نیستم- سرو صدای اتاق- صدای موتور تو شتاب گیری- ترمز نه چندان عالی- تعادل کم- پمپ هیدرولیک و ای بی اسم خراب شده اونم تو 70 هزارتا-الان 40 هزارتا من روندمش نزدیک 3 تومان فقط تو دوسال پول خرابی دادم-به غیر از لوازم مصرفی-مثل تسمه تایم و گرد گیر و دسته موتور - کولر هم میگیری انگار لودره- نشیمنشم خیلی خوب نیست هر چند جا داره- روشنایی ماشینم خیلی ضعیفه شب تو پیچها دید نداره- با کولر سر بالایی میمیره-یه مشکلشم ارور کامپیوتره -به خدا اونهایی که صرفا از تندر تعریف می کنند یه جای کارشون میلنگه- نمونه مشکلات منو دیدم خیلی ها دارند- بخصوص برقی-

  1. احسان (سابقه: 4 نظر)
   2 ماه پیش

   شما منظورت از کیفیت چیه- دوام قطعات- کیفیت عملکردی قطعات-هندلینگ- ایرودینامیک-طراحی- کیفیت کابین طراحی داخلی-کیفیت و ارامش در رانندگی در همه زمانها- روز و شب و برف و باران دید مناسب- روشنایی خیلی عالی- کیفیت توان موتور در همه مسیرها-من کیفیت دوام قطعات تندر و قبول دارم اما مثلا نسبت به 206 هندلینگ ضعیفتری داره- سمند خودروی راحتتریه-تندر در ترمزهای ناگهانی عملکرد افتضاحی داره- در پیچها و سرعتهای بالا سرنشینان ارامش ندارند- بحث طراحی هم بماند- تعریف ها از تندر بیشتر از قواره های این خودروست-من فقط همین رو میگم- حالا ممکنه تندر برای شما بنز باشه

  2. Mr ali (سابقه: 1 نظر)
   2 ماه پیش

   من شیش ساله دارم . واقعا عالیه هیچ مشکلی هم ازش ندیدم فقط گردگیرش بعد شش سال تازه پاره شد ک عوضش کردم . البته تسمه تایم هم عوض شد ک چیز طبیعی هست . انشاالله ک نظرات شما از روی غرض نیست . از نظر شخص حقیر تو رنج قیمتی تندر نود با کیفیت ترینه .

  3. سینا (سابقه: 1 نظر)
   3 ماه پیش

   والا من ۸ ساله یه ال۹۰ مدل ۸۸ دارم هیچکدوم از مشکلاتی رو که شما میگی رو نداشته!

 12. نیما (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  4 ماه پیش

  سلام من یه EF7 مدل 89 دارم که خیلی ازش راضی هستم چندی پیش فرصتی پیش اومد تا پشت فرمون ال 90 بشینم (مدل 95 بود فک کنم) نکات منفی که ب نظرم اومد: احساس میکنم سمند داخل پیچ تحت کنترل تر از ال90 هستش و حس امنیت بیشتری در سمند وجود داره درباره ی شتاب هم EF7 خودم به نظرم چابک تر و سریعتره(البته ماشین من مدل 89 هست و ضریب دنده هاش با سری های جدید فرق میکنه) داخل سمند با وجود طراحی قدیمی از ال90 واقعا بهتره نکات مثبت: صدای تزیینات داخلی ال90 از ماشین من کمتره ال90 به طور کلی میدان دید بیشتری در اختیار راننده قرار میده از همه مهمتر اینکه هماهنگی گیربکس با موتور در ال90 از سمند بیشتره دوستان این نظرات شخصی من طی یک مسیر40 کیلومتری با ال90 و سابقه 7سال رانندگی با EF7 بود

 13. محمد (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  سلام بی زحمت منو راهنمای کنید ماشین ال90مدل 90هستش 1هفته میشه دیسک صفحه ترک انداختم واسه شتاب و صدای زیاد موتور تو اتاق میومدعوض کردن اما الان همین مشکل دارم.سرعت 110کیلومتر به بالا میرم صدای موتور خیلی میاد اما ماشین شتاب نمیگیره قبلا هم همین مشکل وداشت. خیلی خسته شدم ممنون میشم از راهنمایتون

  1. اسماعیل (سابقه: 1 نظر)
   4 ماه پیش

   دسته موتور بالا سمت راست خراب هست و باعث صدای مهیب تو اتاق هست شاید ظاهر دسته موتور سالم باشه ولی دیگه لرزش دور موتور بالای ۳۵۰۰ رو نمیگیره

 14. Akbar (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  سلام دوستان من يه تندر صفر دارم كه موقع تعويض دنده از يك به دو بادور موتور زياد يه صداي اضافي از سمت زيرپاي راننده مياد انگار گيربكس به اطاق ميخوره?ممنون ميشم راهنمايي كنين

 15. peyman (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  سلام ال90صفرخریدم20هزارتا بیشتر کارنکرده ولی داشبردش به صدا افتاده بیشتر هم صبح زود که ماشین سرده هم داشبرد صدا میده و هم یخورده بد کارمیکنه و گرم که میشه درست میشه بنظرتون چیکارش کنم گارانتی هم گفته بیار تا داشبرد پیاده کنیم و اینا که چیزی سرشون نمیشه میترسم بریزنش بهم بدتر بشه خرابش کنن شما بیشتر تجربه دارید راهی داره بجز باز کردن داشبرد ودرضمن تو دستانداز هم یخورده میکوبه وخشکه ماشین شما هم همینجوریه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. رضا (سابقه: 1 نظر)
   3 هفته پیش

   سلام ال90من هم مثل ماشین شما بود یکی ازبهترین مکانیک ها گفت پیچ داشبورد را محکم کنم العان واقعا عالی شده

  2. حامد (سابقه: 1 نظر)
   2 ماه پیش

   سلام براي صبحها بده استپر ماشين رو برات باز كنن ببينن مشكلي نداره و همين طور او رينگشو

  3. جعفر (سابقه: 1 نظر)
   3 ماه پیش

   داداش برو خداروشکرکن تندر من 10000تاکارکردداره هم داشبوردش صدا میده همپمپ هیدرولیکش بردم نمایندگی فرمودند همشون همین مشکل رو دارند

  4. علي تندر (سابقه: 1 نظر)
   3 ماه پیش

   سلام راجع به لرزش خودرو زماني كه سرده بيشتر بع خاطر كيفيت بنزين هاست اما گاها ممكنه به خاطر استپر هم باشه البته اورينگ دريچه گاز هم اگه اصلي نباشه باعث ميشه دور موتور كمي بازي كنه كه وقتي كمي گرم شه مشكل رفع ميشه،راجع به خشكي در دست انداز هم فقط بايد كمك فنرها بررسي بشه با نوع اصلي عوض شه چون در حالت اصلي اين خودرو بسيار نرمه مباركتون باشه

  5. shs (سابقه: 1 نظر)
   4 ماه پیش

   سلام دوست عزیز من 8 سال هست که ال 90 مدل ای2ال پی(فول) دارم. یکی از مشکلاتی که بهش برخوردم صدای داشبورد بود.بردم نمایندگی داشبوردو باز کرد و کلی هم پول گرفت و موقتا درست شد اما بعد از مدتی باز هم صدا میداد.یکی راهنمایی کرد وگفت: معمولا ال 90 ها از قسمت اتصال داشبورد به شیشه ی جلو که براثر جمع شدن گردوخاک و اصطکاک اون با شیشه هست ایجاد میشه که میتونید با کمی روغن یا اسپری روان کننده این مشکل رو حل کنیدیعنی محل اتصال شیشه و داشبورد رو سرتاسر اسپری کنید حل میشه یا اینکه از چند تا لاستیک یا فوم فشره بین داشبورد و شیشه استفاده کنید.مشکل من که حل شد.

  6. سىس (سابقه: 1 نظر)
   5 ماه پیش

   سلام.تو زمستون باد لاستىک باىد کم باشه 29 .صدا از در داشبورده ىه چسب دو طرفه لاش بزن

 16. ساسان (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  سلام دوستان عزیز ال نود دارم مدل ۸۷ زیر پاش قسمت کلاج ترمز لرزش پیدا کرده کسی میدونه ایرادش چیه چیکار باید بکنم

 17. پوریا (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  6 ماه پیش

  ال نود خریدم ی سالی میشه .قبلش 206 405 داشتم واقعا ال نود عالیع از همه نظر.فقط ضعفش گردگیر پولوسه اگه هواستون نباشه 4تومن کمش هزینه میزارع رو دستتون.ی کم ارتفاع زیادش باعث گیجی ماشین میشه البته اگه ماهر باشین همونم نشون نمیده خدایش ال نود توی شتاب کم نمیاره.206tu5 رو فقط نتونستم توی کل کل ازش جلو بزنم اما پا ب پاش میرفتم اینم بگم اون صفر بود واس من مدل 90e1.توی مصرفشم ک بیسته .توی شهر با کولر هر صد کیلومتر 6.5میسوزونه و توی جاده با سرعت میانگین 110 هر صد تا 5.5 و سرعت 90تا100 حتی حساب کردم 5هم میسوزونه در کل واقعا خوبه .

 18. علی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  6 ماه پیش

  ال و نود دارم پدال گاز آن خلاصی داره بطوری که در شیب جاده پدال آن کف ماشین می افته من را راهنمایی کنید

 19. محمد مهدی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  سلام ضمن تشکر از سایت خوبتون ، میخواستم بگم من یه مدل ۹۱ دارم که الان حدود ۳ هفته ای هست که چرخ جلو سمت راننده وقتی تو دست اندازهای ریز میفته یه صدای تلقی میده پیش چند تا مکانیک و جلو بندی ساز هم بردم هیشکی سر در نیاورد حتی یکیشون برداشت طبق و لوازم موجگیر در اخر کمک رو هم عوض کرد بازم درست نشد دیگه خسته شدم میخواستم ببینم شما راهکاری دارید ، ممنون

  1. سعید (سابقه: 1 نظر)
   3 ماه پیش

   منم همین مشکل رو دارم عیب از رام زیر موتوره که کج شده رام باید عوض بشه هرچی طبق و موج گیر عوض کنی درست نمیشه

  2. داود (سابقه: 1 نظر)
   4 ماه پیش

   سلام من هم این مشکلات داشتم آخر فهمیدم سینی زیر موتور که جای پیچهآش خراب شده بردم تراشکاری مشکل کامل حل شد

  3. حامد (سابقه: 1 نظر)
   4 ماه پیش

   سلام ماشین شما هیج مشکلی نداره فقط لنت ترمز رو برسی کن احتمالا لق شده باید درست بشه حتما غیراز همین مورد دیگه. هیچ مشکلی نداره

  4. مجتبی (سابقه: 1 نظر)
   6 ماه پیش

   منم با همچین مشکلی درگیر بودم.لنت ترمز لق بود .تعمیرکار با ورق نازک سرجاش فیکسش کرد.از اون موقع دیگه صدا نداده.

  5. مری (سابقه: 2 نظر)
   6 ماه پیش

   یه احتمال دیگه هم داره که لنت ترمزها در جاش لق باشه

  6. مری (سابقه: 2 نظر)
   6 ماه پیش

   سلام دوست من یا از کله گی نگهدارنده کمک در موتوره که میل کمکت لقی داره یا فنر لول یه کمی باز شه درست میشه

  7. علقمه (سابقه: 1 نظر)
   7 ماه پیش

   سلام.دوست عزیز من دوسال بااین مشکل دست وپنجه نرم میکردم.ده جا ماشینوبردم.ازنمایندگی گرفته تا...باقاطعیت میگم خدمتتون که این صدامشکلی نیست وتنها مربوط به سینی زیرخودروست.براثرترمز یا دست انداز،سینی به اتاق میخوره و این صدا تولیدمیشه.برای اینکه حرف من تائیدبشه سینی زیرموتور روبازکنید(شش تاپیچه)وباماشین دور بزنید.قطعا دیگه اون صدارو نخواهیدشنید.بعدمحل برخورد روشناسایی کنید.کمی خم کنید یاواشربگذارید.قول میدم مشکل برای همیشه حل میشه.انصافااگردرست شد صدتاصلوات برای سلامتی مدافعان حرم آل الله بفرستید.

 20. علی (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  سلام من پارس تندر 90 صفرخریدم ودنده خیلی میلرزه فکرمیکنید مشکل چیه؟؟؟؟ممنونم

  1. حمید (سابقه: 1 نظر)
   4 ماه پیش

   به نظر من دسته موتور پایینی پاره شده .من تعویض کردم درست شد.

 21. ستار (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  سلام ال٩٠ مدل٩١ خريداري كردم روش دزدگير هم نصب بود چراغ انژكتورش چند ثانيه ايي روشن شد رفتم دياگ زدند و به روزش كردند تنظيم موتوري گفت يكي از شمع ها بد ميسوزونه از اون به بعد ريموت سوئيچ و قفل مركزي ماشين از كار افتاد!! دزدگير را باز كردم.. هرجا ميرم ميگويند ظاهرا همه چيز اوكي هست..نمي دانيم چرا عمل نميكنه!! با آنكه شمع چمپيون فرانسوي انداختم صبح زود كه تازه ماشين گرم بود تو حركت دوباره چراغ انژكتورش روشن شد!!

  1. امیر (سابقه: 4 نظر)
   2 ماه پیش

   کلا ایراد برقی تو خودرهای فرانسوی اپیدمیه- من لتیتیود دارم یه تصادف خیلی ساده کردم به طوری که حتی یه خط رو ماشین نیوفتاد یه مدت همش ارور داشتم- یهو یه چیزی از کار میوفتاد- بردم نمایندگی فهمیدم جای کامپیوتر خودرو محل بدی پشت سپر جلو و اون ضربه اروم هم باعث اسیب به کامپیوتر و نیم سوز شدن سیم کشی شده- نزدیک 7 تومان خرج گردنم گذاشت-206 هم داشتم همش اررور برقی داشت - الان برادرم تندر پارس داره دزد گیر که نصب کرده ماشین حالش بد شده- دردشم کسی نمی فهمه- به قول المانیها فرانسویها بهتره همون شعرشونو بگن به صنعت کاری نداشته باشن

 22. کوروش (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  سلام لطفا در مورد سریال های موتور ال هم توضیح بدبید سری w وR و D کدام بهتره؟

 23. مظفری (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  10 ماه پیش

  تشکر اموزنده بود در خصوص ترکیب ضد یخ رادیات هم توضیح بدید بازم متشکرم

 24. حبیب (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  10 ماه پیش

  بسیار عالی ومفید بود.من ۸ ساله که E1دارم وتا حالا ۲۰۰۰۰۰ تا کار کرده. با خیلی از محاسن ومعایبی که در مورد ال۹۰ مطرح کردید مواجه شده ام، لذا اطلاعات کلی وفنی خوبی بود مخصوصا برای کسانی که تازه قصد خرید این خود رو را دارند.موفق باشید.

 25. محمد (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  من یه مدل 90خریدم که بدون رنگ هستش پ سرویسها بموقع انجام شده ولی خشک بودن این خودرو و لرزشی که در هنگام دست اندازها ایحاد میشه و حتی صدای درداشبورد هم در میاد منو نگران کرده، احساس میکنم نسبت به ماشین قبلیم که پژو بود یذره کمک هاش خوب کار نمیکنه، میکوبه به اصطلاح، از لحاظ سرعت و شتاب کم نداره، چند بار تو جاده پوز پرشیا و سمند رو زدم، بسیار عالی هست، مطالبتون هم بسیار کمک کننده بود.

 26. سعید (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  سپاس واقعا ممنونم از لطف شما که ما رو آگاه میکنین

  1. ناشناس (سابقه: 1 نظر)
   4 ماه پیش

   اخیش بلاخره ال 90 بیکی انداختم ماشین زشت بی تعادل خشک واقعا راحت شدم ماشین فقط ژاپنی فرانسه آگه ماشینش ماشین بود نمیده بروز ما مونتاژ ش کنیم ال 90 هم مثل زانتیاست اونایی که تعریف میکنن حتما ماشین قبلی نشون یا پراید بود یا پژو وگرنه یکی میتسوبیشی یا هوندا قدیمی هم سوار شده باشه به اینا نمیگه ماشین خوب ایشالا پولتون برسه اشغال فرانسوی آونم مونثاژ ایران نخرین تازه مدل 91 به بالا که قطعاتش شتر گاو پلنگه

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد