یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ /22, April 2018

معرفی ۳ محصول جدید برای خانواده‌ی ایران‌ خودرو + قیمت


جدیدترین خودروی عرضه شده توسط سوزوکی به بازار، مدل سیاز یا آلیویو نام دارد که به عنوان جایگزینی برای سوزوکی اس ایکس۴ در کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین به حساب می آید.

سوزوکی یکی از خودروسازان بنام ژاپنی است که در کنار انواع موتوسیلکت‌های شناخته شده و مطرح خود، در زمینه تولید خودروهای کوچک و اقتصادی نیز بسیار موفق ظاهر شده است. در داخل کشور، عمده شهرت سوزوکی مدیون مدل شاسی بلند این شرکت یعنی گراند ویتاراست که طی چندین سال گذشته و حتی با وجود محدودیت های اقتصادی اعمال شده همچنان در حال تولید و عرضه است . هر چند سوزوکی کیزاشی با وجود توانمندی های بسیار خوب، در نقش اولین سدان متوسط این شرکت نتوانست به بازار مناسبی در ایران دست یابد ولی این بار سه مدل جدید سوزوکی آماده اند تا در کنار برادر بزرگتر خود ویتارا به موفقیت های این خودروساز در کشورمان بیفزایند.

سوئیفت، سلریو و سیاز، سه مدل جدیدی هستند که بنا بر صحبت های اخیر مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو قرار است در بازار داخلی عرضه شوند و در ادامه به معرفی اجمالی آنها خواهیم پرداخت.

 

سوزوکی سوئیفت

هر چند تا قبل از سال ۱۹۹۹ میلادی، نام سوئیفت بر روی مدل های صادراتی سوزوکی کالتوس به کار گرفته میشد ولی مدل مستقل و اولیه این خودرو در سال ۲۰۰۰ به عنوان یک هاچ بک کوچک شهری در خود ژاپن عرضه شد. در میان سه خودروی حاضر در این جمع، بدون هیچ تردیدی سوئیفت پیشروترین و قدیمی ترین مدل تولیدی سوزوکی به حساب می آید که در حاضر در نسل سوم خود به سر می برد. این خودرو در مقایسه با نسل قبلی از پنج سانتیمتر فاصله بین دو محور بیشتر سود میبرد و به لحاظ طراحی بدنه و داخل اتاق نیز کاملا با مدل های دیگر این شرکت در هماهنگی کامل قرار دارد. چراغ های بزرگ جلو و عقب، سقف با کمترین انحنا و گلگیرها با اندکی ورم‌کردگی باعث شده تا سوئیفت هم خودرویی متفاوت و جادار باشد و هم برخی خصوصیات اسپرتی را نیز با خود یدک بکشد، چیزی که موفقیت های بسیار زیادی را برای این هاچ بک کوچک به همراه آورده است.

این خودرو بسته به بازار فروش، با پیشرانه های مختلفی عرضه می شود که در داخل کشور به احتمال فراوان با پیشرانه ۱.۴ لیتری به قدرت ۹۵ اسب بخار مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در کنار گیربکس پنجدنده استاندارد دستی، یک جعبه دنده متغیر پیوسته نیز در مدل های جی ال، جی ای و جی ال ایکس قابل سفارش است. البته سوزوکی برای افرادی که به دنبال یک هاچبک سریع شهری نیز هستند، یک مدل اسپرت از این خودرو را نیز در فهرست فروش دارد که از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری به قدرت ۱۳۶ اسب بخار و گشتاور ۱۶۰ نیوتن متری بهره میبرد. حدود یک سال پپش، فروش کلی سوئیفت به بیش از چهار میلیون دستگاه در کل جهان رسید که بیش از نیمی از آنها تنها در بازار هند به ثبت رسیده است و اروپا در رده بعدی قرار دارد. این خودرو در طول حیات بیش از یک ده های خود موفق به دریافت جوایز و عناوین مختلفی از جمله، خودروی سال ژاپن در ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱، خودروی سال هند در سال ۲۰۱۲، هاچبک کوچک سال از سوی بی بی سی -۲۰۱۱ -، چندین جایزه توسط نشریات مختلف خودرویی و. .. شده است .

زمان عرضه در ایران : اردیبهشت ۹۵

قیمت : ۸۰ میلیون تومان

سوزوکی سیاز

جدیدترین خودروی عرضه شده توسط سوزوکی به بازار، مدل سیاز یا آلیویو نام دارد که به عنوان جایگزینی برای سوزوکی اس ایکس۴ در کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین به حساب می آید. سیاز در کلاس سدان های کوچک شهری طبقه بندی و پس از کیزاشی دومین سدان سووزکی محسوب میشود که عموما بازار خودروهای خانوادگی و اقتصادی را هدف قرار داده و اتفاقا از مشخصات قابل قبولی نیز برای نیل به این هدف بهره میبرد. برای سیاز دو پیشرانه بنزینی و دیزلی در نظر گرفته شده که اولی نمونه چهار سیلندر ۱.۴ لیتری و دومی پیشرانه ۱.۳ لیتری دیزلی ساخت فیات است و نیروی تولیدی توسط آنها علاوه بر گیربکس دستی به صورت سفارشی با یک گیربکس اتوماتیک نیز به چرخهای جلو منتقل می شود.

سوزوکی سیاز

هر چند که سیاز خودروی چندان گران قیمتی به حساب نمی آید، ولی در فهرست مشخصات و تجهیزات خود در خور توجه به نظر میرسد تا مواردی مانند، پروژکتورهای جلو و عقب، رینگ های آلیاژی ۱۶ اینچی، سیستم ورود بدون کلید، شیشه های برقی با قابلیت پاور ویندو، سیستم چندرسانه ای با یک صفحه نمایش رنگی لمسی، دوربین دید عقب، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه های مجزا برای ردیف عقب، سیستم ضد قفل ترمز و EBS، دو کیسه هوا برای سرنشنیان جلو و سیستم روشن-خاموش خودکار از جمله ادوات آن محسوب شود. در خصوص طراحی بدنه و کابین، سیاز برخی مشخصات برادر بزرگتر خود کیزاشی را با خود به همراه دارد. در نمای جلو این شباهت بیش از هر بخش دیگری است تا چراغ های بزرگ جلو، جلو پنجره، درپوش پیشرانه در ترکیب با یکدیگر چهره ای تقریبا خشن و اسپرت را برای آن به وجود آورند. در نمای جانبی خط کمربند شانه ای در ارتفاع بالایی قرار گرفته و نمای جانبی کوتاه سقف، طراحی این بخش را از سادگی خارج کرده است. در نمای عقب نیز همان چهره خشن جلو را میتوان مشاهده کرد هر چند که چراغ های عقب اندکی بزرگتر از حد معمول به نظر می رسند ولی در مجموع با زبان طراحی کلی سوزوکی همسو هستند. با طولی برابر با ۴۵۴۵ میلی متر، سیاز از مدل فعلی اس ایکس۴ بزرگتر است تا فضای بار و همچنین فضای مورد نیاز سرنشینان به خصوص در ردیف دوم صندلی ها بیش از پیش باشد.

زمان عرضه در ایران : اردیبهشت ۹۵

قیمت : بین ۹۵ تا ۱۰۵ میلیون تومان

سوزوکی سلریو

هاچبک‌های جمع و جور شهری در بسیاری از کشورها دارای طرفداران بسیار زیادی هستند که عمده دلیل آن به مصرف سوخت کم، هزینه های نگهداری پایین و ابعاد کوچک و در نتیجه راحتی رانندگی در ترافیک‌های شهری مربوط میشود. نماینده سوزوکی در این کلاس هاچبک تازه وارد سلریو است که کمتر از دو سال پیش برای نخستین بار در فهرست فروش این شرکت قرار گرفت و به سرعت نیز فروش خوبی را تجربه کرد.

سوزوکی سلریو

عمده فروش این خودرو در بازار بزرگ هند و سپس استرالیا و آسیای شرقی است و رقبایی همچون نیسان میکرا، شورولت بیت، فورد فیگو، هوندا بریو و هیوندای آی۱۰ را در کنار خود میبیند. هر چند سلریو خودروی کاملا اقتصادی به حساب می آید ولی میتوان بر روی آن یک گیربکس اتوماتیک را نیز سفارش داد تا راحتی رانندگی با آن در شهر دوچندان شود. سلریو بسته به بازار عرضه تا ۱۲ تیپ مختلف را در بر می گیرد که در این بین هفت مدل از آنها با پیشرانه بنزینی، چهار مدل دیزل و یک مدل به صورت گازسوز خواهد بود. در خصوص مقوله ایمنی نیز سوزوکی همانند مدل های بزرگتر دیگر خود توجه ویژهای به آن داشته تا سلریو دارای سه ستاره از NCAP اروپا باشد.

زمان عرضه در ایران : اردیبهشت ۹۵

قیمت : ۸۰ میلیون تومان

قیمت و زمان عرضه محصولات آینده ایران خودرو :

قیمت و زمان عرضه محصولات آینده ایران خودرو

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

 1. جواد (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  8 ماه پیش

  به نظر من کل صنعت خودرو سازی داخل کشور رو تعطیل کنن و بجاش خودروهای باکیفیت وارد کشور بکنن تعرفه واردات رو هم بیارن پایین. این یه واقعیت هست ما تو این صنعت نه به جگوار میرسیم نه به نیسان نه به تویوتا مابقی کارخانه های خودرو سازی دیگه هیچ اونا با سرعت بوگاتی جلو میرن و پیشرفت می کنن ما با سرعت موتور گازی . اگه بحث اشتغال باشه تو زمینه های دیگه میشه شغل ایجاد کرد. خیلی داره به مردم ظلم میشه با این خودروهای بی کیفیت .

 2. حمید منصوری (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  متاسفانه در اروپا ایمنی,آرامش در رانندگی,آسایش سرنشینان شده هدف خود روسازان, هر روز یک آپشن جدید هم اختراع میکنند و بدتر اینکه قیمت ها مناسب هست,اما خوشبختانه مدیران دلسوز ایران خر رو و شرکت ضای پا,فرمان ماشین رو آپشن قرار میدهند,لاستیک زیر پا,آچار چرخ,ب همراه قوطی با چهار لاستیک, ب قیمت خون یک انسان,چون ما مسلمان هستیم و فقط بخاطر خدا کار میکنیم,طزدی هم نعنی ندارد

 3. مهران (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  11 ماه پیش

  من نمیدونم اینا که این قیمتای نجومی رو روی ماشینا میزارن سر کدوم سفره ای نون خوردن بگمانم با دزدا و قاطلا و... نون خوردن

 4. عشق ماشین (سابقه: 1 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  خودرو نچندان گرانقیمت.....105میلیون انقار میگن 10میلیون خوب معلومه درکشوری که 1000ران میلیلرد براحتی اختلاس میشه 105میلیون که پولی نیس

 5. علی آقو (سابقه: 2 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  وقتی پراید 20 سال پیش و داریم 20 میلیون میخریم معلومه که اینم 80 میخریم عزیزان از ماست که بر ماست

 6. ابراهیم (سابقه: 164 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  خیلی گرونن.مگه قراره سوزوکی باشه تیغ بزنین؟

 7. شهی (سابقه: 164 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  با نظرت موافقم غلام... خدا لعنت کنه باعث و بانی این غارت گرا و دلال های کثیفو قیمت این ماشین ها تو بازار جهانی پایینتر از یک ششم این قیمته

 8. غلام (سابقه: 164 نظر) پاسخ می دهم!
  1 سال پیش

  لعنت به شما یه هاچبک شهری کوچک با حداقل امکانات 80 میلیون خونخوارای کثیف از همین حالا فکر غارت مردم هستن البته اینا سالهاست که این کارو یاد گرفتن

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد