چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ /26, April 2017 پذیرش تبلیغات

معرفی ۳ محصول جدید برای خانواده‌ی ایران‌ خودرو + قیمت


جدیدترین خودروی عرضه شده توسط سوزوکی به بازار، مدل سیاز یا آلیویو نام دارد که به عنوان جایگزینی برای سوزوکی اس ایکس۴ در کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین به حساب می آید.

سوزوکی یکی از خودروسازان بنام ژاپنی است که در کنار انواع موتوسیلکت‌های شناخته شده و مطرح خود، در زمینه تولید خودروهای کوچک و اقتصادی نیز بسیار موفق ظاهر شده است. در داخل کشور، عمده شهرت سوزوکی مدیون مدل شاسی بلند این شرکت یعنی گراند ویتاراست که طی چندین سال گذشته و حتی با وجود محدودیت های اقتصادی اعمال شده همچنان در حال تولید و عرضه است . هر چند سوزوکی کیزاشی با وجود توانمندی های بسیار خوب، در نقش اولین سدان متوسط این شرکت نتوانست به بازار مناسبی در ایران دست یابد ولی این بار سه مدل جدید سوزوکی آماده اند تا در کنار برادر بزرگتر خود ویتارا به موفقیت های این خودروساز در کشورمان بیفزایند.

سوئیفت، سلریو و سیاز، سه مدل جدیدی هستند که بنا بر صحبت های اخیر مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو قرار است در بازار داخلی عرضه شوند و در ادامه به معرفی اجمالی آنها خواهیم پرداخت.

 

سوزوکی سوئیفت

هر چند تا قبل از سال ۱۹۹۹ میلادی، نام سوئیفت بر روی مدل های صادراتی سوزوکی کالتوس به کار گرفته میشد ولی مدل مستقل و اولیه این خودرو در سال ۲۰۰۰ به عنوان یک هاچ بک کوچک شهری در خود ژاپن عرضه شد. در میان سه خودروی حاضر در این جمع، بدون هیچ تردیدی سوئیفت پیشروترین و قدیمی ترین مدل تولیدی سوزوکی به حساب می آید که در حاضر در نسل سوم خود به سر می برد. این خودرو در مقایسه با نسل قبلی از پنج سانتیمتر فاصله بین دو محور بیشتر سود میبرد و به لحاظ طراحی بدنه و داخل اتاق نیز کاملا با مدل های دیگر این شرکت در هماهنگی کامل قرار دارد. چراغ های بزرگ جلو و عقب، سقف با کمترین انحنا و گلگیرها با اندکی ورم‌کردگی باعث شده تا سوئیفت هم خودرویی متفاوت و جادار باشد و هم برخی خصوصیات اسپرتی را نیز با خود یدک بکشد، چیزی که موفقیت های بسیار زیادی را برای این هاچ بک کوچک به همراه آورده است.

این خودرو بسته به بازار فروش، با پیشرانه های مختلفی عرضه می شود که در داخل کشور به احتمال فراوان با پیشرانه ۱.۴ لیتری به قدرت ۹۵ اسب بخار مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در کنار گیربکس پنجدنده استاندارد دستی، یک جعبه دنده متغیر پیوسته نیز در مدل های جی ال، جی ای و جی ال ایکس قابل سفارش است. البته سوزوکی برای افرادی که به دنبال یک هاچبک سریع شهری نیز هستند، یک مدل اسپرت از این خودرو را نیز در فهرست فروش دارد که از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری به قدرت ۱۳۶ اسب بخار و گشتاور ۱۶۰ نیوتن متری بهره میبرد. حدود یک سال پپش، فروش کلی سوئیفت به بیش از چهار میلیون دستگاه در کل جهان رسید که بیش از نیمی از آنها تنها در بازار هند به ثبت رسیده است و اروپا در رده بعدی قرار دارد. این خودرو در طول حیات بیش از یک ده های خود موفق به دریافت جوایز و عناوین مختلفی از جمله، خودروی سال ژاپن در ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱، خودروی سال هند در سال ۲۰۱۲، هاچبک کوچک سال از سوی بی بی سی -۲۰۱۱ -، چندین جایزه توسط نشریات مختلف خودرویی و. .. شده است .

زمان عرضه در ایران : اردیبهشت ۹۵

قیمت : ۸۰ میلیون تومان

سوزوکی سیاز

جدیدترین خودروی عرضه شده توسط سوزوکی به بازار، مدل سیاز یا آلیویو نام دارد که به عنوان جایگزینی برای سوزوکی اس ایکس۴ در کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین به حساب می آید. سیاز در کلاس سدان های کوچک شهری طبقه بندی و پس از کیزاشی دومین سدان سووزکی محسوب میشود که عموما بازار خودروهای خانوادگی و اقتصادی را هدف قرار داده و اتفاقا از مشخصات قابل قبولی نیز برای نیل به این هدف بهره میبرد. برای سیاز دو پیشرانه بنزینی و دیزلی در نظر گرفته شده که اولی نمونه چهار سیلندر ۱.۴ لیتری و دومی پیشرانه ۱.۳ لیتری دیزلی ساخت فیات است و نیروی تولیدی توسط آنها علاوه بر گیربکس دستی به صورت سفارشی با یک گیربکس اتوماتیک نیز به چرخهای جلو منتقل می شود.

سوزوکی سیاز

هر چند که سیاز خودروی چندان گران قیمتی به حساب نمی آید، ولی در فهرست مشخصات و تجهیزات خود در خور توجه به نظر میرسد تا مواردی مانند، پروژکتورهای جلو و عقب، رینگ های آلیاژی ۱۶ اینچی، سیستم ورود بدون کلید، شیشه های برقی با قابلیت پاور ویندو، سیستم چندرسانه ای با یک صفحه نمایش رنگی لمسی، دوربین دید عقب، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه های مجزا برای ردیف عقب، سیستم ضد قفل ترمز و EBS، دو کیسه هوا برای سرنشنیان جلو و سیستم روشن-خاموش خودکار از جمله ادوات آن محسوب شود. در خصوص طراحی بدنه و کابین، سیاز برخی مشخصات برادر بزرگتر خود کیزاشی را با خود به همراه دارد. در نمای جلو این شباهت بیش از هر بخش دیگری است تا چراغ های بزرگ جلو، جلو پنجره، درپوش پیشرانه در ترکیب با یکدیگر چهره ای تقریبا خشن و اسپرت را برای آن به وجود آورند. در نمای جانبی خط کمربند شانه ای در ارتفاع بالایی قرار گرفته و نمای جانبی کوتاه سقف، طراحی این بخش را از سادگی خارج کرده است. در نمای عقب نیز همان چهره خشن جلو را میتوان مشاهده کرد هر چند که چراغ های عقب اندکی بزرگتر از حد معمول به نظر می رسند ولی در مجموع با زبان طراحی کلی سوزوکی همسو هستند. با طولی برابر با ۴۵۴۵ میلی متر، سیاز از مدل فعلی اس ایکس۴ بزرگتر است تا فضای بار و همچنین فضای مورد نیاز سرنشینان به خصوص در ردیف دوم صندلی ها بیش از پیش باشد.

زمان عرضه در ایران : اردیبهشت ۹۵

قیمت : بین ۹۵ تا ۱۰۵ میلیون تومان

سوزوکی سلریو

هاچبک‌های جمع و جور شهری در بسیاری از کشورها دارای طرفداران بسیار زیادی هستند که عمده دلیل آن به مصرف سوخت کم، هزینه های نگهداری پایین و ابعاد کوچک و در نتیجه راحتی رانندگی در ترافیک‌های شهری مربوط میشود. نماینده سوزوکی در این کلاس هاچبک تازه وارد سلریو است که کمتر از دو سال پیش برای نخستین بار در فهرست فروش این شرکت قرار گرفت و به سرعت نیز فروش خوبی را تجربه کرد.

سوزوکی سلریو

عمده فروش این خودرو در بازار بزرگ هند و سپس استرالیا و آسیای شرقی است و رقبایی همچون نیسان میکرا، شورولت بیت، فورد فیگو، هوندا بریو و هیوندای آی۱۰ را در کنار خود میبیند. هر چند سلریو خودروی کاملا اقتصادی به حساب می آید ولی میتوان بر روی آن یک گیربکس اتوماتیک را نیز سفارش داد تا راحتی رانندگی با آن در شهر دوچندان شود. سلریو بسته به بازار عرضه تا ۱۲ تیپ مختلف را در بر می گیرد که در این بین هفت مدل از آنها با پیشرانه بنزینی، چهار مدل دیزل و یک مدل به صورت گازسوز خواهد بود. در خصوص مقوله ایمنی نیز سوزوکی همانند مدل های بزرگتر دیگر خود توجه ویژهای به آن داشته تا سلریو دارای سه ستاره از NCAP اروپا باشد.

زمان عرضه در ایران : اردیبهشت ۹۵

قیمت : ۸۰ میلیون تومان

قیمت و زمان عرضه محصولات آینده ایران خودرو :

قیمت و زمان عرضه محصولات آینده ایران خودرو


نظرات در مورد این مطلب ثبت نظر
نظرات

 1. عشق ماشین پاسخ می دهم!
  5 ماه پیش

  خودرو نچندان گرانقیمت.....105میلیون انقار میگن 10میلیون خوب معلومه درکشوری که 1000ران میلیلرد براحتی اختلاس میشه 105میلیون که پولی نیس

 2. علی آقو پاسخ می دهم!
  7 ماه پیش

  وقتی پراید 20 سال پیش و داریم 20 میلیون میخریم معلومه که اینم 80 میخریم عزیزان از ماست که بر ماست

 3. شهی پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  با نظرت موافقم غلام... خدا لعنت کنه باعث و بانی این غارت گرا و دلال های کثیفو قیمت این ماشین ها تو بازار جهانی پایینتر از یک ششم این قیمته

 4. غلام پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  لعنت به شما یه هاچبک شهری کوچک با حداقل امکانات 80 میلیون خونخوارای کثیف از همین حالا فکر غارت مردم هستن البته اینا سالهاست که این کارو یاد گرفتن

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

مقالات علمی و تخصصی خودرو، معرفی خودرو های جدید، بررسی خودرو و محاسبه قیمت انواع خودرو همه و همه در سایت کاربلد جمع شده اند تا مفهوم سایت تخصصی خودرو را برای کاربلد ها تداعی کنند. از شما سپاسگزاریم برای حضورتان و خوش آمد می گوییم برای پیوستن به جمع کاربلدی ها.
تلاش می کنیم و امیدواریم با یاری دوستان کاربلدمان از جمله خود شما یکی از بهترین پایگاه های تخصصی خودرو را بنا کنیم. با ما همراه باشید...

محاسبه آنلاین قیمت خودرو کارکرده

برای بدست آوردن قیمت خودرو کارکرده مورد نظرتان کافی است مدل و سال تولید و کارکرد آن ( و سایر مشخصات در صورت نیاز) راتعیین سپس قیمت کارشناسی خودرو را مشاهده کنید.
همین حالا به صورت رایگان و نامحدود خودروهای دلخواهتان را کارشناسی کنید.
کارشناسی رایگان قیمت خودرو کارکرده

معرفی و بررسی خودرو

اطلاعات به روز و خواندنی دنیای خودرو را در پیشخوان کاربلد ببینید. معرفی و بررسی خودرو به درخواست کاربلدی های عزیز صورت می گیرد. درخواست هایتان را با ما در میان بگذارید ما مطالب را تهیه خواهیم نمود.

کارشناش قیمت خودرو کانال تلگرام کاربلد

پیشنهاد سردبیر

استعلام خلافی خودرو
این روز ها یکی از دغدغه های بسیار مهم مردم و کسانی که وسایل نقلیه دارند ،دریافت خلافی خودرو می باشد.شاید برای بسیاری از شما پیش آمده است که بخواهید از خلافی خودرو خود آگاه شده و به پرداخت آن اقدام کنید اما وقت برای صرف کردن در مسیر های پر ترافیک شهری و مراجعه به پلیس + ۱۰ را...مشاهده کامل

آخرین نظرات کاربران