پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ /26, April 2018

سازمان حمایت به وارد‌کنندگان خودرو هشدار داد


سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان که یکی از ارکان مهم در رابطه با تایین قیمت خودروها است، با صدرو اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که از این پس طور دقیق تر بر نحوه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی نظارت می‌شود، تاکید کرد که فروش خودروی واردات شده به خاک کشور بدون داشتن کارت گارانتی تخلف شده و خلاف قانون است. در ادامه با کاربلد همراه باشید ... .

به گزارش کاربلد به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ در همین رابطه، به گفته مسئولان این نهاد، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان که در ماه‌های اخیر درگیر آشفته بازار ثبت‌سفارش و واردات خودروهای خارجی بوده است، اکنون طی اطلاعیه‌ای تاکید کرده که طبق ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان که در دی‌ماه امسال توسط هیات وزیران تصویب شد، واردات خودروی سواری منوط به داشتن نمایندگی رسمی و وجود زیرساخت‌های لازم و کافی برای ارائه خدمات پس از فروش در کشور بوده و تاییدیه‌های لازم در این حوزه، بر عهده وزرات صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

 

سازمان حمایت به وارد‌کنندگان خودرو هشدار داد

 

همچنین در این اطلاعیه این نکته ذکر شده است که واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی پس از عقد قرارداد ارائه خدمات پس از فروش با نماینده رسمی مجاز بوده و پیرامون این موضوع، با در نظر گرفتن ابلاغ این دستورالعمل از سوی این نهاد، خردیداران میبایست دقت کنند که تمامی عرضه‌‌کنندگان خودروهای وارداتی نسبت به عرضه خودرو با کارت خدمات گارانتی و وارانتی (تضمین و تعهد تامین قطعات) نمایندگی رسمی ملزم بوده و در صورت عدم ارائه کارت خدمات گارانتی، آن شرکت واردکننده یا شخص فروشنده مجرم خواهند بود.

 

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 962 نظر) پاسخ می دهم!
    1 ماه پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد