چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ /25, April 2018

تولید خودرو در کشور افزایش یافت!


همان‌گونه که می‌دانید، صنعت خودروسازی در کشور یکی از مهم‌ترین صنایع بوده و نقشی استراتژيک را در میزان درآمد دولت را دارا می‌باشد. پیرامون همین موضوع، به نقل از چندین پایگاه خبری، خودروسازان داخلی در دو بخش خصوصی و دولتی در دی ماه سال توانستند میانگین تولید خودرو در کشور را به میزان 9/5 درصد افزایش دهند.

به گزارش تیم خبری کاربلد به نقل از ایسنا ، در همین رابطه، طبق دیماه، تولید خودرو در تمامی بخش‌ها در دی ماه سال جاری به عددی برابر با 151 هزار و 179 دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که تعداد کل تولید خودروها برابر با 138 هزار و 80 دستگاه بود، افزایشی در حدود 13 هزار دستگاه را نشان می‌دهد. همچنین، طبق این آمار، تولید کل خودروهای سواری با رشدی برابر با ۲/ ۹ درصد روبه‌رو بوده و این تعداد از ۱۲۹ هزار و ۷۴۳ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، در دی ماه امسال به ۱۴۱ هزار و۷۲۰ دستگاه رسیده است. پیرامون همین موضوع، تولید مدل‌های ون نیز در دی‌ ماه سال جاری به عددی برابر با ۸۴ دستگاه رسید که این آمار در دی ماه سال گذشته کمتر از 5 دستگاه بود.

 

تولید خودرو در کشور افزایش یافت!

 

حال به میزان تولید گروه خودروهای وانت و تجاری می رسیم، طبق آماری که از تولید این‌گونه محصولات در دی ماه سال جاری منتشر شده است، در گروه وانت‌ها شاهد رشدی برابر با 6 درصد هستیم که میزان تولید این خودروها در دی ماه سال گذشته برابر با ۶۴۶۸ دستگاه بود که این آمار در مدت مشابه سال جاری برابر با ۶۸۵۵ دستگاه است.

 

در گروه خودروهای تجاری نیز تولید انواع مینی‌بوس و مید ‌باس نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشدی برابر با  ۴/ ۳۹ درصد خبر می‌دهد که این آمار از تولید ۱۰۴ دستگاه در دی‌ماه سال گذشته به تولید ۱۴۵ دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است. همچنین، بر این اساس تولید انواع اتوبوس نیز مسیری صعودی را پیموده و با رشدی برابر با ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، از تولید ۱۳۴ دستگاه در دی‌ماه سال گذشته به تولید 161 دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

 

سرانجام به گروه خودروهای سنگین و باری می‌رسیم که در این گروه محصولاتی همچون انواع کامیونت، کامیون و کشنده وجود دارد که تولید این‌گونه خودروها نیز با رشدی برابر با ۷/ ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده و از تولید ۱۶۳۱ دستگاه در دی ‌ماه سال گذشته به تولید ۲۲۱۴ دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است. لازم به یاداوریست که در ۱۰ ماه امسال تولید انواع خودرو در کشور با رشدی برابر با ۲/ ۱۵ درصد روبه‌رو بوده که این میزان از تولید در دی ماه سال گذشته برابر با با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۲۹۰ دستگاه در ۱۰ ماه نخست بود، اما در حال حاضر و در مدت مشابه سال جاری، این میزان از تولید به یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۲۳۱ دستگاه افزایش یافت.

به اشتراک گذاری با دوستاننظرات در مورد این مطلب ثبت نظرنظرات

  1. کاربلد (سابقه: 962 نظر) پاسخ می دهم!
    2 ماه پیش

    نظر سنجی: به نظر شما این مطلب مفید بود؟ (لایک)

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

عضویت در گروه تلگرام کاربلد